Artėjant gražiausioms metų šventėms, galvotrūkčiais skubame joms pasiruošti – rūpinamės šventinėmis dovanomis ir puošiame namus, planuojame keliones pas artimuosius. Kad šventės teiktų džiaugsmą, o ne liūdnus prisiminimus, turime pasirūpinti ir savo augintiniais. Todėl patarsime, ko reikėtų nepamiršti ir nuo ko turėtume saugoti savo keturkojus nenuoramas.
Pavojus namuose – Kalėdų dekoracijos
Visi sutiksime, kad svarbiausia Kalėdų puošmena – eglutė, kuri jau dabar puikuojasi daugelio namuose. Smalsumo vedinas dažnas augintinis nusprendžia paragauti šio medelio spyglių ar šakelių, tačiau tai gali būti pavojinga. Sausi spygliai gali įstrigti letenose, burnoje, stemplėje arba žarnyne.
Mirksinčios eglės lemputės neretai patraukia augintinių dėmesį, todėl sumanius jų paragauti pasekmės gali būti labai liūdnos.
Pasistenkite nepalikti gyvūno vieno patalpoje, kurioje papuošta eglutė ir į elektros lizdą įjungtos lemputės. Kalėdines dovanėles laikykite augintiniams nepasiekiamoje vietoje, taip kils mažiau pagundų ir sumažės rizika nutikti nelaimingiems atsitikimams.
Šventiniai fejerverkai – augintinių siaubas
Artėjant Naujiesiems metams, būtina prisiminti, kad daugelis augintinių labai jautriai reaguoja į fejerverkus.
Lauke išsigandęs fejerverkų netgi pats paklusniausias augintinis gali pabėgti. Naujųjų metų išvakarėse nesiveskite augintinio stebėti fejerverkų, geriau jį palikite namuose, kur mažiau girdisi triukšmas. Jeigu matote, kad augintinis nori slėptis, leiskite jam tai daryti – nebarkite, tiesiog leiskite jam pabūti vienam.
Taip pat iš anksto pasirūpinkite natūraliomis raminančiomis priemonėmis – antkakliais arba eteriniais aliejais . Jos nuramins, padės atsipalaiduoti.
Žiemos rūpesčiai
Augintinių šeimininkai turi būti pasiruošę pasirūpinti augintiniais ir paspaudus netikėtam šaltukui.
Stipriau šąlant trumpą kailį turintys šunys dažnai vengia ilgesnių pasivaikščiojimų, o išėję į kiemą greitai skuba atgal į šiltą patalpą. Norėdami, kad augintinio pasivaikščiojimas būtų bent kiek patogesnis, pasirūpinkime jo apranga – tam puikiai tinka specialūs megztukai , kombinezonai ir striukės . Su jais augintiniai jausis šilčiau, todėl džiaugsis laiku, praleistu gryname ore.
„Stipriau sningant mūsų šalies keliai yra barstomi specialia druska, kuri patenka ir ant šaligatvių, kuriais vaikštome mes ir mūsų augintiniai. Druska ilgainiui gali sudirginti pėdučių ir tarpupirščių odą, sukelti niežulį ar išgraužti žaizdeles. Norėdami to išvengti, privalome grįžusiam iš kiemo augintiniui nuplauti kojas tekančiu vandeniu ir nusausinti. Galima įsigyti šuns pėdučių vaško ar tepalo , kuris padės apsisaugoti nuo druskų poveikio ir letenėlių skilinėjimo“, – pataria veterinarijos gydytoja Kamilė Ausmanė.
Gyvūnų prekių parduotuvėse galima rasti įvairių modelių batų , guminių batukų šunims, skirtų apsaugoti leteną nuo sužeidimo ir slidinėjimo.
Žiemą labai svarbu pasirūpinti lauke gyvenančiais augintiniais. Svarbiausia, kad augintinio būda būtų tinkamo dydžio ir šilta. Būdos angą vertėtų apsaugoti nuo stipraus vėjo ir sniego pustymo. Tam puikiai tiks virš landos tvirtai prikalta storesnės medžiagos skiautė. Svarbu, kad būdoje būtų šiltas paklotas, kuris nekaupia savyje drėgmės, nuo kurios augintinis gali susirgti.
Maistas nuo stalo – didžiausias pavojus
Didžiausi pavojai mūsų augintinių laukia tada, kuomet susėdame su draugais ir artimaisiais prie šventinio stalo. Juk taip norisi juos palepinti gardesniu kąsneliu. Tačiau nepamirškime, kad kepta mėsa ar žuvis, paukštienos kaulai, saldumynai, šokoladas ir kiti užkandžiai augintiniams gali sukelti rimtų sveikatos sutrikimų, o kartais net baigtis mirtimi. Pasistenkite, kad maisto likučiai bei kąsneliai nuo stalo neatsidurtų augintinio akiratyje, apie tai įspėkite ir savo svečius.
Pasirūpinkime savo augintiniais, tuomet šventės dovanos tik smagias akimirkas ir malonius prisiminimus.