Apie ką žiemą svajoja tavo šuo? Kaip nekišti niekur nosies ir gulėti susisukus į kamuoliuką jaukiame guolyje ar kaip kuo greičiau išsimaudyti balčiausiose sniego pusnyse? Kad augintinis galėtų mėgautis žiemos teikiamais malonumais, svarbu juo tinkamai pasirūpinti. Paruošėme trumpą atmintinę apie šuns priežiūrą žiemą.
Šaltį labiausiai jaučia trumpakailiai ir vyresni šunys, todėl prieš keliaujant į lauką juos svarbu aprengti rūbeliais – šiltas megztukas, neperpučiama striukė ar jaukus paltukas puikiai tam tiks.
Druska, kuria barstomi keliai, gali dirginti augintinio pėdutes . Todėl po kiekvieno pasivaikščiojimo pėdutes rekomenduojama gerai nuplauti ir nusausinti. Tai labai svarbu, nes šunys itin mėgsta laižyti pėdutes, o tuomet druska patekusi į organizmą gali sukelti dehidrataciją ar net kepenų problemas.
Iškirpkite žirklutėmis ilgus plaukus, esančius tarp pirštų, taip sniegas, purvas ir druska ne taip kibs prie pėdučių.
Šaltu oru niekada nepalikite šuns vieno automobilyje; temperatūra krenta labai greitai.
Laikykitės saugaus atstumo nuo užšalusių ežerų ir upių. Jei įtariate, kad jūsų augintinis norės išmėginti slidinėjimo pramogas, geriau jo nepaleiskite nuo pavadėlio.
Vėlyvą rudenį ir žiemą greičiau temsta, tad, jei mėgstate vakarinius pasivaikščiojimus, siekiant užtikrinti saugumą, tamsiuoju paros metu segėkite atšvaitus , o savo augintinį „papuoškite“ šviečiančiu antkakliu , petnešomis , pavadėliu ar antkakliu , kuris atspindi šviesą. Taip pat galite prie įprasto antkaklio prisegti atšvaitą . Taip jūsų augintinis bus tikrai gerai matomas.
Jei lauke labai šalta ir šuo jokiu būdu nenori eiti į lauką, aktyviais žaidimais užimkite jį namuose. Tam naudokite įvairius žaislus: guminius, virvinius ar netgi specialius dresūros arba intelektinius , sumanumą ugdančius.
Turėkite omenyje, jei augintinis yra nepakankamai aktyvus, rekomenduojama pakoreguoti šėrimo normas arba išrinkti tokį maistą , kuris yra specialiai sukurtas linkusiems priaugti svorio arba mažai judantiems šunims.
Žiemą augintinio organizmas yra ne toks atsparus ligoms. Tam, kad šuns organizmas būtų stiprus ir pajėgtų kovoti su tykančiais virusais, naudinga į augintinio racioną įtraukti įvairius papildus ir vitaminus .
Pasirūpinkite, kad jūsų šuo turėtų jaukų guolį , kur galėtų šiltai susirangyti grįžęs iš lauko.