Kaip žinia, katės yra itin švarūs gyvūnai. Nors prausimosi instinktas kačiukams yra įgimtas, tačiau pirmosiomis gyvenimo savaitėmis griežtas prausimosi pamokas jiems perteikia motina. Ir jau po šešių savaičių mažyliai sugeba idealiai prižiūrėti savo kailį.
Kailio priežiūrai katės kiekvieną dieną skiria apie 3,5 valandos. Jei ne visos vietos pasiekiamos liežuviu, į pagalbą pasitelkiamos ir letenėlės. Įprastai katė prausiasi visuomet viena. Higienos atžvilgiu jai nereikia jokios pagalbos. Tačiau norint užtikrinti idealią kailio priežiūrą prireiks ir Jūsų pagalbos.
Katės kailį retkarčiais būtina pašukuoti specialiai katėms skirtomis šukomis ar šepečiu. Ypač svarbi ilgaplaukių kačių kailio priežiūra. Nešukuojant ilgo plauko kailyje gali atsirasti sąvėlų, kurios ne tik atrodo labai negražiai, bet ir gali pešti gyvūno odą. Dažnai tokias sąvėlas iššukuoti jau nebeįmanoma, todėl jas tenka kirpti. Norint to išvengti, ilgaplaukes kates reiktų šukuoti kiekvieną dieną. Šukavimas naudingas ir tuo, kad yra pašalinami negyvi ar pažeisti plaukai. Todėl, prausiantis iššukuotai katei, į gyvūno skrandį patenka mažiau plaukų. Dažniau reiktų pašukuoti pagyvenusias kates, kuomet gyvūno judesiai nebėra tokie lankstūs ir katė ne visas kūno vietas gali deramai pasiekti ir todėl ne visą kailį reikiamai išprausti. Tiesa, nepamirškite ir to, jog kai kurioms katėms labai patinka būti šukuojamoms. Tad palepinkite gražuoles šia procedūra.
Kita, kur kas opesnė problema – tai nurytų plaukų pašalinimas. Katei besiprausiant dalis plaukų visuomet patenka į skrandį. Norint sumažinti nurytų plaukų kiekį skrandyje, rekomenduojama įsigyti kokybišką „Beaphar“ firmos pastą ar šerti specialiais pašarais, skatinančią nurytų plaukų pašalinimą iš organizmo.
Pašarą, padedantį kovoti su sąvėlomis, galima išsirinkti iš plataus gyvūnų maisto asortimento.