Trumpa instrukcija, kaip žingsnis po žingsnio išvalyti šuns ausis.
Jeigu jūsų šuo yra ilgaplaukis, nenurimstantis plaukikas arba priklauso veislėms, kurioms dažniau pasitaiko ausų infekcijos (pvz.: kokerspanieliams, retriveriams ar terjerams) – jūs turite valyti savo augintinio ausis kartą per dvi savaites. Čia pateikiame trumpą instrukciją, kaip patiems prižiūrėti šuns ausis.
Pasirinkite ramų kambarį, kur jūsų nenustygstantis vietoje šuo galėtų būti izoliuotas ir, jeigu įmanoma, paprašykite, kad kažkas jums padėtų arba dėl visa ko turėkite po ranka antsnukį , kad šis procesas taptų lengvesnis.
Jums prireiks ausų valymo skysčio , vatos tamponėlių ir žibintuvėlio. Venkite tokių tirpalų, kuriuose yra alkoholio arba vandenilio peroksido.
Laikykite savo šuns ausis nuleistas žemyn vienoje rankoje ir įšvirkškite maždaug 1 šaukštelį (mažiems šunims) ar 1 šaukštą (dideliems šunims) skysčio į ausies kanalą (vadovaukitės instrukcijomis, esančiomis ant ausų valymo skysčio pakuotės). Tada kelias sekundes masažuokite ausies pagrindą, kad išskirstytumėte skystį ir atlaisvintumėte ausų sierą. Jeigu skysčio yra per daug, jį pašalinkite. Tą patį veiksmą pakartokite ir su kita ausimi.
Pašalinkite ausų sierą iš ausies atvarto naudodami vatos tamponėlį vertikaliai traukdami ir valydami raukšles. Naudokitės žibintuvėliu, kad pasišviestumėte ir matytumėte, jog nieko nepraleidote. Įsitikinkite, kad kanalas yra sausas ir tuomet pakartokite tą patį procesą su kita ausimi. Valykite vertikalia kryptimi, lengvai, nespauskite nei vatos tamponėlio, nei piršto, kad nesužeistumėte ausies būgnelio.
Paprašykite veterinaro arba šunų priežiūros specialisto, kad jums pirmą kartą parodytų, kurie plaukai iš ausų turi būti pašalinti ir visuomet palikite plaukus, esančius ausies kanalo kamputyje, kadangi šioje srityje yra daug nervų galūnėlių.