Turite klausimų? Kreipkitės drąsiai: klientams@kika.lt arba +370 7 00 66066

Augintinis šeriasi? Problema išsprendžiama

2017-08-22
Augintinis šeriasi? Problema išsprendžiama

 

„Mano gražuolė augintinė nuolat šeriasi. Į darbą einu baltais plaukais „papuoštu“ kostiumėliu, namuose plaukus iš kilimo renku ropodama keliais, tačiau vos tik spėju viską išvalyti – vėl visur prikrenta plaukų... Be galo myliu savo Pupą, bet gyventi plaukuose tapo nebeįmanoma.“

Ar ir Jums teko susidurti su tokiomis problemomis?

 

Šunų, kačių ir graužikų šeimininkus dažnai vargina jų augintinių šėrimasis. Paukščių augintojai taip pat susiduria su šia problema – tai krentančios arba išpešiotos plunksnos. Ar reikia kailio ir plunksnų kritimą priimti kaip neišvengiamą procesą ir kantriai kiekvieną dieną aukoti savo laiką plaukams valyti iš kilimų, nuo baldų, drabužių..? Ar iš tiesų nėra galimybių kontroliuoti šėrimąsi? Šėrimąsi kontroliuoti galima ir netgi būtina. Neprižiūrint kailio jis praranda sveiką išvaizdą, gali pradėti veltis. Katės dažnai praryja plaukų gumulėlių, kurie gali sukelti rimtų sveikatos problemų. 

Gyvūnų šėrimasis – natūralus, nuo sezono, sveikatos būklės, mitybos bei kitų aplinkybių priklausantis procesas. Dažniausiai negyvi augintinio plaukai intensyviau kristi ima pavasarį ir rudenį, tačiau namuose auginami gyvūnai daugiau ar mažiau šeriasi nuolat. Pernelyg didelį gyvūno šėrimąsi gali sukelti stresas, parazitai ar sveikatos problemos. Tačiau įprastai, norint sumažinti augintinio šėrimąsi, tereikia dviejų dalykų:

•    stiprinti gyvūno organizmą,
•    šukuoti augintinio kailį.


Organizmo stiprinimas

Taisyklė: sveikas gyvūno organizmas – sveikas, stiprus, blizgus ir mažai besišeriantis kailis.

Norint turėti sveiką augintinį, būtina jį šerti visaverčiu, subalansuotu maistu. Tačiau net ir aukščiausios kokybės maistas negali užtikrinti, kad gyvūno organizmas gaus ir pasisavins visus būtinus vitaminus ir mineralus. Esant vitaminų ir kitų būtinų medžiagų trūkumui, kailis tampa silpnas ir daugiau šeriasi. Tinkamai parinkti vitaminai mažina plaukų slinkimą, paukščiams – plunksnų kritimą, stabdo pleiskanų atsiradimą, padeda šėrimosi laikotarpiu. Vitaminai sustiprina kailį, padeda grąžinti jam blizgesį, tankumą, sveiką išvaizdą ir sustiprinti imunitetą.

Kailio priežiūra 

Taisyklė: kuo daugiau pavilnės iššukuosite, tuo mažiau plaukų iškris.

Reguliarus šukavimas padeda šėrimąsi sumažinti iki minimumo. Šepečiai ir specialios šukos surenka jau atsipalaidavusius, bet kailyje užsilikusius plaukus, kurie greitu metu turėtų kristi. Augintinio maudymas taip pat padeda pašalinti gyvūno pavilnę, tačiau per dažnos maudynės gali sausinti odą ir skatinti šėrimąsi. Specialios gyvūnų kailio šukos efektyviai pašalina pavilnę ir iškritusius plaukus, jas galima pasirinkti pagal gyvūno kailio tipą ir ilgį. Šunims ir katėms skirtas šukas galima pritaikyti ir graužikų kailiukui šukuoti (pvz., dekoratyvinių triušių). 

Jei jūsų gyvūnas turėtų nykščius, jis sektų KIKA naujienas. Prenumeruokite ir gaukite -10% nuolaidą krepšeliui!