Turite klausimų? Kreipkitės drąsiai: klientams@kika.lt arba +370 7 00 66066

4 patarimai, padėsiantys saugiai vežti augintinį automobiliu

2019-05-17
4 patarimai, padėsiantys saugiai vežti augintinį automobiliu

Nors Kelių eismo taisyklėse yra numatyta vairuotojo atsakomybė saugiai automobilyje vežti augintinį, kad šis nesukeltų avarinės situacijos ir pats būtų saugus, ekspertai pastebi, jog šeimininkams vis dar reikia priminti šią pareigą. Lietuvos policija ragina laikytis taisyklių ir nerizikuoti tiek augintinio, tiek savo pačių sveikata ir gyvybe, o augintinių specialistai primena saugaus vežimo taisykles.

 

„Šiltuoju metų laiku žmonės vis daugiau laiko praleidžia gamtoje, už miesto, kartu į išvyką pasiima ir savo keturkojį draugą, – sako parduotuvių tinklo KIKA veterinarijos gydytoja ir farmacijos vadovė Kamilė Ausmanė. – Džiugu, kai žmogus dar prieš įsigydamas gyvūną pasidomi saugiomis jo transportavimo sąlygomis. Tačiau neretai pasitaiko ir atvejų, kai šeimininkus tenka įtikinėti, kad veždami augintinį atviroje bagažinėje ar salone be papildomų saugos priemonių jie rizikuoja savo, šeimos narių bei augintinio gyvybe.“

Norint iš tiesų užtikrinti saugią augintinio kelionę automobiliu, K. Ausmanė rekomenduoja 4 priemones:

1. Petnešos ir diržas. Įprasti saugos diržai, esantys automobilyje, visiškai nepritaikyti gyvūnui, todėl rekomenduojama įsigyti specialų diržą, tvirtinamą prie petnešų, kurias, sujuostas prie krūtinę, dėvi augintinis. Gyvūnas jausis laisvai, galės vaikščioti po saloną, dairytis pro langą. Tačiau staigiai stabdant ar augintiniui panorus peršokti į priekį, saugos sistema užsifiksuos ir apsaugos gyvūną bei vairuotoją. Veterinarijos gydytoja pastebi, kad įprastas pavadėlis, segamas aplink kaklą, automobilyje netinka – gyvūnas gali netyčia pasismaugti ar susižeisti.

2. Transportavimo dėžė („boksas“). Tvirto plastiko ir saugios užrakto sistemos pagrindu pagamintos transportavimo dėžės yra pritaikytos mažesniems gyvūnams – nedidelių veislių šunims, katėms ar graužikams. Svarbu atminti, kad „boksai“ taip pat turėtų būti prisegti saugos diržais tam, kad neslidinėtų salone ar, staigiai stabdant, neišlėktų į vairuotojo pusę.

3. Narvas. Nuo transportavimo dėžės narvai skiriasi savo dydžiu ir tinka įvairių veislių šunims. Narvai įprastai patalpinami bagažinėje – tai sprendimas gyvūnams, kurie linkę blaškytis po saloną ir gali trukdyti vairuotojui saugiai važiuoti. 

4. Metalinės pertvaros. Įvairiems automobilių modeliams pritaikytos reguliuojamo aukščio ir pločio pertvaros atskiria bagažinę, kurioje yra augintinis, nuo mašinos salono arba – galines sėdines nuo priekinių. 

Glostomas šuo automobilyje

K. Ausmanė atkreipia dėmesį, kad svarbu užtikrinti ne tik saugią, bet ir komfortišką augintinio kelionę – visada turėti švaraus vandens gyvūnui, „skanukų“, mėgstamą žaislą. Kad kelionė gyvūnui nekeltų streso kas kartą pravėrus automobilio dureles, jau nuo mažų dienų reikėtų pratinti gyvūną prie kelionių: nuo kelių minučių pasivažinėjimo su pritvirtintomis petnešomis ar transportavimo dėžėje iki ilgesnių išvykų keletą kartų sustojant atlikti „gamtinių reikalų“, pabėgioti, atsigaivinti. Kol gyvūnas įpras kelionės metu pakentėti iki artimiausio sustojimo, galima naudoti vienkartines ar daugiakartines sauskelnes, sėdynes, transportavimo dėžes ar narvus padengti skystį sugeriančiomis palutėmis. 

Labai svarbu suplanuoti pirmąsias keliones į gamtą. Jeigu kurį laiką vežiosite gyvūną tik pas veterinarą, gali būti, kad kelionės asocijuosis su nemalonia patirtimi, kurią pakeisti sunku. Vis dėlto ne visi keturkojai įpranta prie kelionių, tad veterinarijos gydytojai pataria naudoti raminančias ir atpalaiduojančias priemones, tokias kaip augalų ir natūralių eterinių aliejų kvapo antkakliai ar eterinių aliejų garinimas – aromaterapija. 

Jei jūsų gyvūnas turėtų nykščius, jis sektų KIKA naujienas. Prenumeruokite ir gaukite -10% nuolaidą krepšeliui!