Turite klausimų? Kreipkitės drąsiai: klientams@kika.lt arba +370 7 00 66066

3 pagrindinės ilgaplaukių kačių problemos. Kaip jas išspręsti?

2019-05-29
3 pagrindinės ilgaplaukių kačių problemos. Kaip jas išspręsti?

Persų, Birmos katės ar turkų angoros – nesvarbu, kokia veislė, tave neabejotinai žavi tas ilgas žvilgantis kailis. Tačiau ką daryti, jei kailiukas prarado blizgesį, o augintinis pradėjo stipriau šertis? Kaip rūpintis, kuo maitinti, kad ilgaplaukė katė ne tik atrodytų gražiai, bet ir jautųsi puikiai? Patarimai – šiame straipsnyje.

Nr. 1 Plaukų gumuliukai skrandyje

Nors su šia problema susiduria ir trumpaplaukės katės, ilgaplaukės kur kas dažniau kenčia nuo plaukų gumuliukų susidarymo skrandyje.

Kartais pasitaikantys plaukų gumuliukai, nors ir neatrodo labai maloniai, nėra kenksmingi, tačiau jeigu tokie atvejai kartojasi nuolat, vertinkite tai kaip įspėjimą. Užstrigę plaukų gumuliukai gali trukdyti skrandžio ir žarnyno veiklai, katei gali būti sunku tuštintis ar vemti.

Jei jūsų augintiniui dažnai pasitaiko plaukų gumuliukų, jis išvemia nesuvirškintą maistą, jam pasireiškia vidurių užkietėjimas, sausas žiaugčiojimas, viduriavimas, o pilvas dažnai būna išsipūtęs – nedelsdami kreipkitės į veterinarą.

Geriausias gydymas nuo plaukų gumuliukų – tai stengtis, kad jų nesusidarytų. Reguliariai šukuokite savo katę. Rinkitės šiurkščių šerių ar adatinius šepečius, priklausomai nuo katės kailio. Negyvus plaukus galite surinkti naudodami specialią pirštinę. Kuo daugiau pašalinsite katės plaukų ją šukuodami, tuo mažiau ji jų praris besilaižydama.

Maistas taip pat turi labai didelės įtakos. Šerkite katę specialiu aukščiausios klasės pašaru (pavyzdžiui, „Nature‘s Protection Persian“ arba „HiQ Long Hair Care“). Tokiame maiste gausu skaidulų, kurios padeda plaukams pasišalinti iš virškinimo sistemos prieš tai, kol jie tampa kieta mase.

Taip pat šėrimo metu katei galite duoti specialios pastos, skatinančios prarytų plaukų pasišalinimą, pavyzdžiui, „Beaphar Malt Paste“.

Superios care produktas

Nr. 2 Ašarojančios akys

Kai kurių veislių ilgaplaukėms katėms daug bėdos pridaro ašarojančios akys. Labiausiai rudų dėmių pėdsakai matomi aplink baltakailių augintinių (pavyzdžiui, persų ilgaplaukių, Amerikos garbanių ar turkų angorų) akis ir barzdą. Ši problema aktuali ne tik parodose dalyvaujančių, bet ir namuose laikomų naminių kačių šeimininkams.

Jau esančias rudas dėmes galima pašalinti naudojant įvairias kosmetikos priemones, skirtas gyvūnams (pavyzdžiui, „Tauro Pro Line Stainless Look“). Visgi ši problema glūdi kur kas giliau ir tik tinkamai parinktas pašaras gali padėti tai išspręsti. Balto kailio kates rekomenduojama šerti būtent joms skirtu pašaru, pavyzdžiui, „Nature‘s Protection Superior Care White Cat“.

Dėl ypatingos formulės, kruopščiai atrinktų 100% natūralių ingredientų palaikoma tinkama, skaidri, ašarų sudėtis, o katės organizmas apsaugomas nuo uždegiminių procesų. Tai gali padėti išvengti rudų ašarų dėmių ant kailio. Be to, pašare gausu maistinių medžiagą, stiprinančių augintinio organizmą.

Nr. 3 Šiurkštus ir blizgesį praradęs kailis

Padidėjęs katės plaukų slinkimas, šiurkštus ir blizgesį praradęs kailis, bėrimais nusėta oda ar byrančios pleiskanos – rimtos problemos, dažniausiai atsirandančios dėl dviejų priežasčių – nesubalansuoto maisto bei parazitų. Su šiomis bėdomis ypač dažnai susiduria ir ilgaplaukės katės.

Jei augintinio kailyje apsigyveno blusos, dėl dažno kasymosi ant odos gali atsirasti žaizdelių. Bloga odos būklė gali lemti padidėjusį kailio slinkimą, be to, jis gali tapti šiurkštus ir silpnas. Norėdami išnaikinti parazitus, išmaudykite augintinį specialiu šampūnu, įkandimo vietas patepkite raminančia priemone (pavyzdžiui, eteriniu aliejumi), taip pat nepamirškite išpurkšti augintinio miegojimo vietos.

Odos pleiskanojimą, niežėjimą bei padidėjusį kailio slinkimą gali sukelti ir alergija maistui, paprastai tam tikram ingredientui, pavyzdžiui, glitimui. Vienintelis būdas diagnozuoti alergiją maistui – atidžiai išstudijuoti pašaro, kurį duodate augintiniui, sudėtį ir parinkti produktą be potencialių alergenų.

Be abejonės, norint išlaikyti augintinio kailį stiprų, žvilgantį ir gražų, į katės mitybos racioną patariama įtraukti papildus, specialiai sukurtus odos ir kailio priežiūrai, pavyzdžiui, „Nature's Protection Skin & Coat Care“.

Pašarą taip pat galite pagardinti natūraliu sertifikuotu lašišų aliejumi (pavyzdžiui, „Nature‘s Protection 100% Salmon Oil“). Jis ne tik maistui suteikia gero skonio, bet ir dėl sudėtyje esančių vertingų Omega-3 ir Omega-6 riebalų rūgščių teigiamai veikia odą ir kailį.

Gulintis rainas katinas

Jei jūsų gyvūnas turėtų nykščius, jis sektų KIKA naujienas. Prenumeruokite ir gaukite -10% nuolaidą krepšeliui!