Turite klausimų? Kreipkitės drąsiai: klientams@kika.lt arba +370 7 00 66066

Graužikų mitybos ypatumai

2018-10-15
Graužikų mitybos ypatumai

Graužikai – žiurkėnai, jūrų kiaulytės, triušiai, šinšilos, degu – nuolat kažką kramto, uostinėja ir graužia. Ar žinai, kokiu maistu geriausia lepinti savo augintinį, kad jis augtų sveikas ir ilgai džiugintų savo draugija? Skaityk naudingus patarimus!

Bendros taisyklės

Geriausia graužikus šerti specialiu visaverčiu pašaru, taip būsite tikri, kad augintinis gaus visų reikiamų medžiagų. Taip pat užtikrinkite, kad gyvūnas visuomet turėtų švaraus, šviežio vandens. Labai svarbu atminti, jog graužikams negalima duoti jokio sūraus, aštraus, rūkyto, riebaus ir saldaus maisto bei likučių nuo stalo. Jei augintinį lepinate vaisiais ir daržovėmis, jie turi būti be sėklų ar kauliukų. Svarbiausia renkantis pašarą atkreipti dėmesį į tai, kokiai graužikų rūšiai jis skirtas.


Žiurkėnų mityba

Žiurkėnų racioną turi sudaryti specialiai jiems sukurtas visavertis pašaras su grūdais, sėklomis, riešutais, džiovintomis daržovėmis ir šiek tiek vaisių. Prie šiems gyvūnams jau įprasto maisto galite pridėti agurkų, morkų, paprikų, obuolių, kriaušių ar bananų. 

Jei nuspręsite palepinti savo žiurkėną vaisiais ir daržovėmis, darykite tai saikingai, susmulkinkite juos mažais gabaliukais. Venkite bulvių, kopūstų, citrusinių ir egzotinių vaisių – jie netinkami šių gyvūnų mitybai.

Triušių mityba

Triušiams tinkamiausias visavertis pašaras – sudarytas iš sėklų, džiovintų daržovių ir vaisių. Taip pat jiems būtinas šienas – skaidulų šaltinis ir pagalbininkas dilinant dantis.

Į triušių mitybą galima įtraukti daržoves, pavyzdžiui, brokolius, morkas, agurkus, ir vaisių bei uogų (tokių kaip bananai, kriaušės ir braškės).

 

Šinšilų mityba

Šinšiloms rekomenduojama rinktis visavertį pašarą, sudarytą iš grūdų dribsnių, džiovintų daržovių ir vaisių. Šviežius vaisius rekomenduojama riboti ir duoti ne dažniau kaip 2–3 kartus per savaitę. Tam geriausiai tinka obuoliai, kriaušės, braškės.

Šinšilos labai mėgsta džiovintas erškėtuoges. Viena tokia uoga per dieną papildo šinšilų racioną skaidulinėmis medžiagomis, užtikrina sklandų virškinimą.

 

Degu mityba

Degu rinkitės visavertį pašarą, kurio sudėtyje būtų grūdų, sėklų, džiovintų daržovių ir vaisių, šiek tiek riešutų. Nepamirškite šieno, vasarą jį galite pakeisti šviežia žole.

Palepinti degu galite daržovėmis: morkomis, žiediniais kopūstais, ridikais, moliūgais. Vaisius – obuolius, kriaušes, bananus – reikėtų atsakingai normuoti, nes juose yra daug cukraus, o degu linkusios sirgti cukriniu diabetu.

Jūrų kiaulyčių mityba

Jūrų kiaulytėms rinkitės subalansuotą visavertį pašarą, kurio sudėtyje yra sėklų, riešutų, džiovintų daržovių ir vaisių. Jei nuspręsite papildomai palepinti savo augintinį šviežiais vaisiais ir daržovėmis, rinkitės skirtingus. Įvairovė labai svarbi, nes skirtingi vaisai ir daržovės suteikia įvairesnių vitaminų ir mineralinių medžiagų.
Kadangi jūrų kiaulyčių organizmas negamina vitamino C, papildomai galite duoti brokolių, braškių, paprikų, kivių – jie yra puikus vitamino C šaltinis. Taip pat jūrų kiaulytėms saugu duoti morkų (vitamino A šaltinis). Nepamirškite palepinti šienu – tai puikus skaidulų, užtikrinančių gerą virškinimo procesą, šaltinis.

Jei jūsų gyvūnas turėtų nykščius, jis sektų KIKA naujienas. Prenumeruokite ir gaukite -10% nuolaidą krepšeliui!