Turite klausimų? Kreipkitės drąsiai: klientams@kika.lt arba +370 7 00 66066

Kiek skanėstų reikia duoti šuniui per dieną?

2023-11-30
Kiek skanėstų reikia duoti šuniui per dieną?

Duoti savo augintiniams skanėstus ir taip juos lepinti mėgstame visi, tik dažnai persistengiame ir mūsų didelė meilė tampa gyvūnų negalavimų priežastimi. Gaudami daug skirtingų skanėstų, taip pat ir nuo stalo, gyvūnai tunka, sutrinka jų virškinimas, prasideda įvairios alergijos. Tad kaip palepinti savo augintinį ir būti ramiam, kad jam nieko blogo nenutiks? 

 

 

Visų pirma atminkite, kad net 80% Jūsų augintinio sveikatos sudaro sveika ir subalansuota mityba. Būtent todėl, viskas kas patenka į augintinio burną turi didžiulę įtaką jo gerai savijautai.  Jūsų gyvūnas yra tarsi vaikas, kuris skanėstų niekada neatsisakys, tačiau tai yra Jūsų pareiga užtikrinti, kad skanėstų būtų ne per daug ir jie būtų naudingi gyvūno sveikatai.

Kad ir kokios gailios augintinio akytės Jus stebėtų iš po stalo, prašydamos bent kąsnelio iš Jūsų lėkštės – išlikite stiprūs ir savo maistą pasilikite sau. Žmonių maiste yra daug cukrų, druskų ir kitų prieskonių, kurie gali dirginti augintinio virškinimo sistemą, sukelti negalavimus.

Vietoj maisto iš savo lėkštės – duokite augintiniui jam skirtą skanėstą.

Rinkdamiesi skanėstus atkreipkite dėmesį į jų sudėtį, tekstūrą ar paskirtį. Venkite:

  • rūkytų skanėstų;
  • skanėstų su mažai gyvūninės kilmės baltymų;
  • skanėstų su neaiškiais ingredientais;

Vietoje to, rinkitės skanėstus, kurių sudėtyje didelis kiekis gyvūninės kilmės baltymų, tokių kaip žuvis ar mėsa, skanėstai būtų papildyti vitaminais bei mineralais, atsižvelkite į angliavandenius ir jų kilmę.

Šiuo metu KIKA parduotuvėse bei internetu galite rasti skirtingas funkcijas atliekančių skanėstų.

Pusiau drėgni papildai-skanėstai – tokių skanėstų sudėtys yra papildytos įvairiais vitaminais, mineralais probiotikais ir prebiotikais, kurie gali padėti patenkinti tam tikrą organizmo veiklą, pavyzdžiui: gerinti burnos būklę ar stiprinti kaulus bei sąnarius. Šie skanėstai taip pat yra skirtingų formų, dydžių ir skonių, tad kiekvienas šuo ras sau tinkamą.

Kieti, natūralūs kramtalai – šių skanėstų asortimente rasite elnio ragus, džiovintas triušių ar avių ausis, džiovintas kanopas, galvijų odos pagaliukus, vištų kojeles, kiaulių žarnas ir dar daugybę stipriu aromatu pasižyminčių skanėstų. Šie kramtalai itin patinka šunims, kadangi turi stiprų mėsos aromatą, skatinantį šunį graužti, o tai darydamas šuo masažuoja dantenas ir gali net pašalinti ant dantų esančias apnašas.

Skanėstai dresūrai – tai maži, vieno kąsnio skanėstai skirti naudojimui dresūros ar pasivaikščiojimų metu kaip paraginimas šuniui už gerą elgesį.

Kiek tiksliai skanėstų pagal Jūsų šuns svorį, amžių ir aktyvumą reikėtų duoti galite sužinoti ant kiekvienos skanėstų pakuotės. Augintinių mitybos specialistų paruoštose šėrimo lentelėse rasite tikslų skaičių kiek per dieną, kartu su įprastu maistu, turėtų gauti Jūsų šuo, kad nebūtų viršyta dienos norma.

Daugiau apie skanėstus Jums papasakos KIKA ekspertas Justinas.

 

 

Jei jūsų gyvūnas turėtų nykščius, jis sektų KIKA naujienas. Prenumeruokite ir gaukite -10% nuolaidą krepšeliui!