Kaip išmokyti šunį eiti su pavadžiu ir jo netampyti?
Augintinio vedžiojimas turėtų būti maloni patirtis tiek jums, tiek jūsų pūkuotam kompanionui, tad būtent šiandien atsakysime į itin dažnai užduodamą klausimą – kaip išmokyti šunį tvarkingai eiti šalia Jūsų ir netampyti pavadėlio.
Yra begalės būdų kaip išmokyti šunį tvarkingai eiti su pavadėliu – vesti trumpu pavadžiu , apsisukti, kai šuo ima tempti pavadėlį ir eiti atgal, sustoti ir laukti, kol šuo nurims ir pradės vėl Jūsų klausyti. Tačiau, kaip teigia WonderDog šunų akademijos įkūrėja Grėtė Krutovienė – yra ir dar keli būdai, jei išvardintieji aukščiau neveikia.
Pratimas – pavadžio įtampa
Sustokite vietoje ir įtempkite pavadėlį. Laikydami pavadėlį įtemptą, pasakykite savo „markerį“ dar kitaip žinomą kaip komandos žodį. Jis gali būti įvairus, pavyzdžiui: „yes“; „laisvas“, „taip“ ir pan.
Pasakius komandos žodį – atpalaiduokite pavadį ir atsitraukite nuo šuns. Kai šuo eis paskui jus – apdovanokite jį skanėstu ar pašaru .
Toks pratimas moko šunį, kad po įtampos (įtempto pavadėlio) reikia judėti link šeimininko.
Principas – pavadėlio atleidimas
Šis principas skirtas išmokyti šunį, kad jei jis eis tvarkingai, laisvu pavadėliu , netempdamas Jūsų – jis gaus apdovanojimą – judėjimo laisvę.
Jei šio principo mokymo metu Jūsų šuo pradeda jus tempti, neklausyti – sustokite, kad pavadėlis įsitemptų ir šuo grįžtų prie jau išmokto pratimo – pavadžio įtampos.
Šio principo mokykitės uždaroje aplinkoje. Tam, kad šuo norėtų eiti į skirtingas puses – primėtykite patalpoje skanėstų.
Pradėkite judėti pasirinkta kryptimi su šunimi. Kai jis pradeda tempti – sustokite ir palaukite kol šuo grįš prie jūsų ar atsipalaiduos pavadėlis. Prie skanėsto šunį prileiskite tik tada kai jo pavadėlis atsilaisvins. Jei šuo nesupranta, kad reikia grįžti atgal ir laiko pavadėlį įtemptą – ženkite kelis žingsnius atgal.
Atminkite, svarbiausia praktika ir šuns padrąsinimas gražiais, šiltais žodžiais.
Jei norite pamatyti kaip tai pritaikyti praktiškai – kviečiame žiūrėti šį laidos „Gyvūnų pasaulis“ reportažą.