Pūkuoto šeimos nario atsiradimas namuose yra itin smagus įvykis visai šeimai, tačiau, net ir šiuo linksmu laikotarpiu svarbu nepamiršti, jog į jūsų namus atkeliauja gyvūnas, kuriuo Jūs prisiimate atsakomybę rūpintis. Tam, kad atėjimo į šeimą laikotarpis būtų sklandus – pasiruoškite tam iš anksto.
Kelionei į namus
Pasiimant šuniuką iš veislyno ar prieglaudos labai svarbu užtikrinti pirmosios kelionės saugumą. Tam jums pravers boksas ar kelioninis krepšys , kuris užtikrins augintinio saugumą, nes neleis augintiniui laisvai vaikščioti po automobilį ar trukdyti Jums vairuojant. Į boksą ar pernešimo krepšį patieskite vienkartinę palą, kadangi šunys dažnai dėl streso, automobilio judėjimo gali suviduriuoti ar apsivemti. Rinkitės vienkartines palas , kurios yra itin gerai sugeriančios, neslystančios. Rekomenduojame rinktis MISOKO vienkartines palas. Jos yra pagamintos iš 5 itin gerai drėgmę sugeriančių sluoksnių ir neslystančios.
Prie bokso pritvirtinkite gertuvę su vandeniu, kadangi šuo gali ištrokšti. Vanduo itin svarbus, jei kelionė yra ilgesnė.
Namuose
Suteikite augintiniui vietą namuose, kuri bus tik jo. Šioje vietoje šuo galės pasislėpti, kai jaus nerimą, išsigąs ar norės pabūti vienas. Jauniems šunims rekomenduojama pastatyti aptvarėlį , kadangi būtent jame galėsite palikti augintinį, kuomet jis bus vienas namuose. Aptvaras ne tik apsaugos Jūsų namų turtą nuo aštrių augintinio nagučių, bet ir užtikrins jo saugumą, kol jūsų nebus šalia.
Aptvare pastatykite dubenį su vandeniu, patieskite daugkartinę palą , padėkite žaislus ir guolį . Ši vieta bus Jūsų augintinio namai-namuose.
Mityba
Šuniuko pašaro pasirinkimas – itin svarbus žingsnis. Augančiam šuniuko organizmui labai svarbu gauti visas maistines medžiagas, vitaminus ir mineralus, kurie padėtų užtikrinti sveiką jo vystymąsi, skeleto formavimąsi. Tam, kad išvengti virškinimo problemų, alerginių reakcijų rekomenduojame rinktis begrūdžius pašarus su hipoalerginiais baltymų šaltiniais: balta žuvimi, lašiša ir kriliumi.
Kad ir kokios gailios šuns akytės atrodytų, su skanėstais pradžioje reikėtų nepersistengti. Vadovaukitės ant skanėstų pakuotės nurodytomis šėrimo normomis. Taip pat kaip pašarus, rinkitės skanėstus , kurių sudėtyje nėra grūdinės kilmės ingredientų, mėsa ar žuvis yra nurodyta kaip pirmas ingredientas. Taip pat, galite rinktis papildus-skanėstus jauniems šunims, kurie ne tik tiks palepinimui, bet ir užtikrins, kad šuo su skanėstu gaus visą vitaminų ir mineralų dienos normą.
Besivystančiam organizmui itin svarbu gauti pakankamą kiekį kalcio, kuris yra reikalingas skeleto formavimuisi, tvirtų kaulų ir dantų augimui. Tam, galite rinktis Nature‘s Protection Microzeogen Healthy growth papildą jauniems šuniukams ir kačiukams. Papildo sudėtyje esantis klinoptilolitas gali turėti įtakos maistinių medžiagų įsisavinimui bei organizmo valymui.
Priežiūra
Kailio bei odos priežiūrai rinkitės kuo natūralesnes priemones, kadangi kosmetikos ingredientai per odą patenka į augintinio organizmą vos per kelias sekundes. Venkite kosmetikos priemonių, kurių sudėtyje yra SLS, parabenų, silikonų bei mineralinių aliejų. Nors šie ingredientai suteikia vienkartinį žvilgančio kailio efektą, išteis, ilgainiui jie sausina plauką, neleidžia jam kvėpuoti. Verčiau rinkitės priemones, kurių sudėtyje yra natūralūs ingredientai – šlapalas, kviečių baltymai, medaus ar migdolų ekstraktai. Taip pat, galite rinktis kosmetikos priemones, kurių sudėtyje yra eteriniai aliejai. Šios kosmetikos priemonės drėkins, maitins ir glotnins kailį. Tam rekomenduojame rinktis Tauro Pro Line šampūnus, kondicionierius ir kaukes, kuriuos rekomenduojama naudoti remiantis 3 žingsnių sistema.
1 žingsnis: VALYMAS
Naudojamas giliai valantis šampūnas, kuris pašalina susikaupusį purvą, kosmetikos likučius. Šis žingsnis atidaro plauką, kad jis įsisavintų antrame žingsnyje naudojamo šampūno naudą.
2 žingsnis: FUNKCIJA
Naudojamas drėkinantis, maitinantis ar glotninantis šampūnas, kurį galite pasirinkti pagal poreikį.
3 žingsnis: FIKSAVIMAS
Naudojamas kondicionierius ar kaukė kailiui, kuris užrakina antruoju šampūnu gautą naudą.
Kartu su augintiniu svarbu, kad jūsų namuose atsirastų ir šie anksčiau nepaminėti produktai:
Šukos ar šepetys kailiui Augintinį rekomenduojama šukuoti prieš kiekvieną maudymą, kad pamasažuoti odą, suaktyvinti kraujotaką. Šėrimosi laikotarpiu šunis reikėtų šukuoti atsižvelgiant į išsišeriamų plaukų kiekį – jei šuo šeriasi gausiai, jį šukuoti reikia kasdien.
Nagų žirklės Ilgi augintinio nagai gali subraižyti Jūsų odą, sugadinti namų turtą ir gali kelti diskomfortą augintiniui vaikštant. Todėl, nagus reikėtų kirpti kartą į 2 savaites. Kaip kirpti augintinio nagus sužinokite čia
Dantų šepetėlis ir pasta Nasrų priežiūra šunims yra tiek pat svarbi kaip ir mūsų burnos higiena. Augintiniui nasrus valyti reikėtų kartą į savaitę. Tam rinkitės specialias pastas ir antpirščius ar dantų šepetėlius. Valant nasrus ne tik pašalinsite apnašas ant dantų, masažuosite dantenas, bet ir mažinsite parodontozės riziką bei prastą nasrų kvapą.
Šarminis vanduo Šią priemonę galite naudoti net 6-ioms funkcijoms: akių, ausų, pėdučių, kailio bei odos, snukučio priežiūrai ar kaip antistatinę priemonę kailiui. 11 pH šarmo vanduo yra saugus purkšti tiesiai į akis ar ausis, tad puikiai tinka naudoti kasdienei akių priežiūrai.
Vedžiojimo aksesuarai
Jauniems šuniukams, kol jie nemoka gražiai vaikščioti šalia, netampant pavadžio , rekomenduojama rinktis petnešas . Petnešos leis saugiai prisekti augintinį prie pavadžio, o šuniukui pradėjus tapyti pavadėlį – nesukels diskomforto trachėjai.
Ko šuniukas yra jaunas – „nelaimių“ išvengti nepavyks. Rinkitės valiklius su ProBacteria , kurie pašalins net įsisenėjusias dėmes ir suskaidys šlapimo ar išmatų baltymą, tad neliks ne tik kvapo, bet ir šio tos vietos žymėti nebenorės.