Svilinanti vasaros saulė, aukšta temperatūra ir šiltas vasaros vėjas sukelia daugybę pavojų mūsų mylimiems augintiniams. Vieni didžiausių iššūkių, su kuriais vasarą susiduriame ne tik mes, bet ir mūsų keturkojai yra perkaitimas ir dehidratacija. Būtent todėl, kiekvieno atsakingo šeimininko pareiga šią vasarą turi būti ne tik užtikrinti daugybę smagių veiklų su augintiniu, bet ir apsaugoti jį nuo karščių sukeliamų sveikatos problemų.
Kaip atpažinti perkaitimą?
Labai svarbu nustatyti augintinių perkaitimo požymius, kad būtų išvengta šilumos smūgio – potencialiai pavojingos gyvybei būklės. Štai keletas bendrų požymių, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį:
Pernelyg dažnas ir paviršutiniškas lekavimas;
Padidėjęs seilėtekis;
Apatija arba silpnumas;
Padidėjęs pulsas;
Raudonos arba blyškios dantenos;
Vėmimas ar viduriavimas;
Sąmonės praradimas.
Ką daryti jei pastebite šiuos simptomus?
Perkelkite augintinį į vėsią vietą ir duokite vandens. Galite augintinį paguldyti pavėsyje ant vėsinančio kilimėlio .
Sudrėkinkite gyvūno kūną: naudokite vėsų (ne šaltą) vandenį, kad sudrėkintumėte savo augintinio kūną. Sutelkite dėmesį į jų letenas, kirkšnies sritį ir pažastis. Kūno sudrėkinimui galite rinktis vėsinantį (guminį) rankšluostį , kuris vėsins kūną.
Svarbu : nenaudokite ledo ar labai šalto vandens, nes tai gali sukelti kraujagyslių susitraukimą.
Nedelsiant susisiekite su veterinarijos gydytoju dėl nurodymų kaip elgtis toliau. Gydytojas gali suteikti papildomų patarimų, atsižvelgdami į jūsų augintinio būklę, ir gali rekomenduoti atvežti gyvūną profesionaliai apžiūrai.
Kaip apsaugoti augintinį nuo perkaitimo?
Šiai dienai parduotuvėse yra gausybė vėsinančių prekių pasirinkimų, tad ypač karštomis dienomis – rekomenduojame priemones naudoti kompleksiškai.
Šaldantis kilimėlis gyvūnams, kurį galima tiesti ir namuose, ir gyvūno narve ar net lauke pavėsyje. Augintiniai mielai guli ant tokių kilimėlių, kurie atvėsina gyvūno kūną ir palaiko normalią jo kūno temperatūrą, neleisdami gyvūnui perkaisti.
Vėsinančios liemenės . Prieš naudojimą liemenę sušlapinkite vėsiu vandeniu, išgręžkite ir tik tuomet uždėkite ant augintinio. Aprengę augintinį tokia liemene galėsite be baimės išbūti lauke kelias valandas ir išvengti saulės smūgio.
Vėsinantis rankšluostis . Jį, kaip ir liemenę, prieš naudojimą reikia sušlapinti vėsiu vandeniu ir tada apgaubti augintinį. Tokie rankšluosčiai ypač gerai sugeria drėgmę, todėl jis ilgai išlieka vėsus ir padeda palaikyti reguliarią šuns ar katės kūno temperatūrą. O dar geriau, kad toks rankšluostis gali atlikti net keletą funkcijų. Jis ne tik apsaugos augintinį nuo perkaitimo, bet ir dėl ypač gero drėgmės sugeriamumo puikiai išsausins augintinio kailį po maudynių.
Laižymo kilimėliai - tarsi ledai šunims ar katėms. Ant laižymo kilimėlio galite užpilti Nature‘s Protection sriubą , agurkais ar arbūzais pagardintą vandenį, skystus skanėstus ar užtepti konservuotą pašarą . Paruošus laižymo kilimėlį jį užšaldykite ir duokite augintiniui laižyti kai pastebite, kad jam reikia atsivėsinti. Tai gali būti ne tik puiki atsivėsinimo priemonė augintiniui, bet ir papildomas užsiėmimas.
Laižymo kilimėliai taip pat gali padėti užtikrinti, kad augintinis gautų pakankamą kiekį skysčių.
Kiek vandens turi įsisavinti šuo bei katė karštą vasaros dieną?
Šunys:
Karščių metu labai svarbu, kad jūsų šuo gautų pakankamai skysčių. Bendra gairė yra kiekvieną dieną suteikti maždaug 30 mililitrų vandens vienam kilogramui kūno svorio. Pavyzdžiui, 14 kilogramų sveriantis šuo turėtų siekti kasdien išlakti apie 420 ml. vandens. Tokie veiksniai kaip aktyvumo lygis ir temperatūra gali turėti įtakos jų vandens poreikiams. Užtikrinkite, kad vanduo visada būtų švarus, šviežias ir stebėkite, ar nėra dehidratacijos požymių. Jei pastebėjote tokius simptomus kaip per didelis dusulys ar mieguistumas, kreipkitės į veterinarą.
Vanduo šuniui turi būti pasiekiamas ne tik namuose, bet ir kelionėje ar pasivaikščiojimo metu. Neleiskite šuniui lakti vandens iš stovinčių telkinių, kadangi juose yra gausybė bakterijų ir kitų nešvarumų, galinčių sukelti virškinimo sistemos sudirgimus. Turėkite su savimi MISOKO gertuvę , kuri turi patogų, dubenėlį primenantį užsukimą ir specialią užrakto sistemą, leidžiančią atgal į vandens talpą supilti neišlaktą vandenį.
Katės:
Per dieną katės turėtų suvartoti apie 100-130 mililitrų vandens kilogramui kūno svorio. Pavyzdžiui: 5 kilogramų katei tai būtų maždaug 500-600 mililitrų vandens. Įsitikinkite, kad visada yra gėlo vandens, ir apsvarstykite galimybę naudoti kelis vandens šaltinius arba daug vandens turinčius skanėstus, kad paskatintumėte reikiamą skysčių įsisavinimą. Stebėkite dehidratacijos požymius ir, jei reikia, kreipkitės į veterinarą.
Jei pastebite, kad katė nelaka vandens – pabandykite pakeisti dubenėlį. Katėms labai patinka tekantis, čiurlenantis vanduo, tad jas lakti galėtų paskatinti speciali gyvūnų girdykla .
DAŽNIAUSIAI JŪSŲ UŽDUODAMI KLAUSIMAI:
Ar galima šunį trumpam palikti automobilyje?
Ne. Ant saulės paliktas automobilis su išjungtu varikliu pasiekia mirtiną temperatūrą vos per kelias minutes. Net ir pravertas langas nesuteikia pakankamo vėsinimo, tad net 5 minutės, kurių metu Jūs paliekate šunį automobilyje, gali būti mirtinos.
Kaip palikti augintinį namuose per karščius?
Palikite augintinį kambaryje, kurio nekaitina pietinė saulė, o langai turi užuolaidas. Užtraukite užuolaidas, kad kambarys neprišiltų, įjunkite vėjelį ar kondicionierių, palikite pakankamai gėlo vandens lakimui, patieskite vėsinantį kilimėlį .
Ar galima vedžioti šunį vidudienį?
Vidudienį dienos temperatūra dažniausiai pasiekia piką, kadangi saulė pakyla į optimalią poziciją. Jei yra pasirinkimas – per pietus augintinio vedžioti nerekomenduojama. Geriau vedžiokite anksti ryte ar vėlai vakare, kai temperatūra žemesnė ir saulė ne tokia kaitri.
Jei vienintelė galimybė pavedžioti augintinį yra vidudienį – rinkitės kuo daugiau pavėsio turintį, kuo trumpesnį maršrutą. Ypač karštą dieną – uždėkite augintiniui liemenę , kuri apsaugos nuo saulės spindulių ir padės palaikyti reguliarią temperatūrą.
Kodėl šuo keistai kilnoja pėdutes vaikštant ir grįžus jas laižo?
Pirmiausia patikrinkite ar pėdutėse nėra pažeidimų ar ko nors įstrigusio. Jei ne, tuomet greičiausiai taip gali būti dėl pernelyg karšto grindinio. Augintinių pėdučių oda yra itin jautri ir plona, todėl karštas asfaltas ar smėlis vasaros metu, grubūs ir aštrūs paviršiai ne tik sukelia diskomfortą augintiniui vaikštant, bet ir pėdutėms išsausėjus ar atsiradus įtrūkimams, jose kaupiasi bakterijos. Karštą vasaros dieną asfalto temperatūra gali pasiekti net 51°C, o smėlio temperatūra – iki 49°C. 10 minučių prieš pasivaikščiojimą patepkite pėdutes Tauro Pro Line pėdučių balzamu , kuris pridrėkins pėdutes ir sukurs barjerą, neleisiantį pėdutėms sausėti. Grįžus nuplaukite pėdutes ir patepkite jas balzamu vėl.
Ar augintinis atsivėsina, jei sušlapinamas kailis?
Dažnai maudydami gyvūną per karščius, jūs atsivėsinti jam padedate tik pačio maudymo metu, vėliau kailiui džiūstant, gyvūnas dar labiau kaista, nes šlapias kailis nepraleidžia oro. Pasimėgauti vandens pramogomis su augintiniu galite retkarčiais, bet augintinio vėsinimui geriau rinkitės vėsinančias vasaros TOP prekes .