Turite klausimų? Kreipkitės drąsiai: klientams@kika.lt arba +370 7 00 66066

Kailio slinkimas šunims: ekspertė dalinasi, kokios to priežastys ir sprendimo būdai

2024-08-03
Kailio slinkimas šunims: ekspertė dalinasi, kokios to priežastys ir sprendimo būdai

Šunų plaukų slinkimas, kitaip vadinamas alopecija, augintinių šeimininkams gali tapti tikru galvos skausmu.

 

 

Nors pasitaiko atvejų, kuomet išslinkęs kailis augintiniui nebeatauga, laiku diagnozavus sutrikimą ir tinkamai gydant, galima suvaldyti simptomus ir netgi paspartinti kailio ataugimą.

 

Tauro Pro Line prekės ženklo vadovė Aira Menčinskaitė aiškina, jog alopecija pasireiškia itin gausiu kailio slinkimu, tad gali būti sumaišoma su sezoniniu kailio keitimusi. Tačiau, jei kailis slenka ilgiau nei 3 savaites, būtina ieškoti tam priežasties. „Nors alopecija nekelia pavojaus šuns gyvybei, ji sukelia diskomfortą bei niežėjimą“, – dalinasi A. Menčinskaitė ir aptaria pagrindines alopecijos atsiradimo priežastis bei jos simptomų lengvinimo būdus.

 

Priežastys – įvairios

 

Tauro Pro Line prekės ženklo vadovė Aira Menčinskaitė atkreipia dėmesį, jog alopecijos atsiradimui įtakos turėti gali daugybė priežasčių. „Pavyzdžiui, apie 2 proc. visų alopecijos atvejų nulemia genetika – kai kurios šunų veislės, tokios kaip Kinų kuoduotieji, Čihuahua ir Kurtai, turi didesnį polinkį į šį sutrikimą. Plaukų slinkimą taip pat gali sukelti hormonų ar imuninės sistemos sutrikimai, maisto, blusų ar kitų alergenų sukeltos reakcijos, bakterinės bei grybelinės infekcijos, parazitiniai užkrėtimai. Pastebėjus kailio slinkimo paūmėjimą būtina kreiptis į veterinarijos gydytojus“, – vardina A. Menčinskaitė. Ji tęsia, jog panašiai kaip ir žmonėms, šunims plaukai gali imti slinkti ir dėl streso, pavyzdžiui, persikėlus į naują vietą, dėl kasdienės rutinos pokyčių.

 

 

„Kartais dėl alopecijos atsiradimo atsakingi patys šeimininkai – dėl netinkamos priežiūros, pavyzdžiui, nereguliariai maudant gyvūną, negyvi plaukai gali kauptis ir užkimšti folikulus, stabdyti naujų plaukų augimą ir galiausiai sukelti kailio slinkimą“, – atkreipia dėmesį Aira Menčinskaitė. Ji pažymi, jog kasdienė odos ir kailio priežiūra sudaro 20 proc. augintinio sveikatos formulės, o likusius 80 proc. – mityba: „Alopeciją paskatinti gali ir pagrindinių maistinių medžiagų trūkumas.“

 

 

Kad kailis neslinktų

 

Nors visiškai užkirsti kelią šunų plaukų slinkimui įmanoma tikrai ne visada, ekspertė pastebi, jog šeimininkai gali imtis veiksmų, padėsiančių sumažinti riziką. „Reguliarus šuns kailio šukavimas, ypač kai jis keičiasi, gali padėti stabdyti kailio slinkimą ir užkirsti kelią sąvėlų susidarymui, kurios taip pat gali prisidėti prie alopecijos atsiradimo. Be to, norint išlaikyti šuns odos ir kailio gerą būklę, labai svarbu vadovautis tinkamos mitybos piramidės proporcijomis: 80 proc. sauso pašaro; 10–12 proc. konservų; 3–5 proc. skanėstų, ir 1–3 proc. papildų“, – pataria KIKA GROUP, UAB prekės ženklo vadovė Aira Menčinskaitė.

 

 

Ji tęsia, jog užkirsti kelią plaukų slinkimui gali parazitų prevencija bei reguliarūs vizitai į veterinarijos kliniką: „Parazitai, tokie kaip blusos ar erkės, gali sukelti įvairių sveikatos problemų, įskaitant plaukų slinkimą. Taigi, veterinaras pasiūlys reikiamas prevencines priemones nuo parazitų ir laiku nustatys galimas sveikatos problemas, kol jos nėra įsisenėjusios.“

 

Kas išduoda alopecijos atsiradimą?

 

Kaip teigia A. Menčinskaitė, alopecija gali pasireikšti palaipsniui arba žaibiškai. „Jei augintiniui dar nepasireiškė vietinis arba plačiai paplitęs kailio slinkimas, tuomet sutrikimą išduoti gali paraudimo ar uždegimo požymiai ant odos. Sunerimti reikėtų, jei augintinis kasosi gerokai dažniau nei įprastai. Jei ant odos susidaro šašai ar pluta, oda sustorėja arba atsiranda pigmentacijos pokyčiai – reikia kuo skubiau kreiptis į veterinarijos gydytoją“, – priežastis vardina ekspertė ir priduria, jog įtarus bet kokią su gyvūno sveikata susijusią problemą, nesiimkite gydymo namuose, o kreipkitės į veterinarijos gydytoją, kuris pirmiausia nustatys diagnozę.

 

 

Pradėti simptomų slopinimą galima ir namuose

 

Aira Menčinskaitė teigia, jog priklausomai nuo alopecijos priežasties, gali skirtis ir jos gydymas: „Tais atvejais, kai kailio slinkimas siejamas su hormonų disbalansu, imuninės sistemos sutrikimais, blusų, bakterinių, grybelinių infekcijų ar parazitų sukeltais užkrėtimais, veterinarijos gydytojas gali paskirti gydymą. Jei priežastis yra alergija, gali būti svarbu nustatyti ir pašalinti alergeną iš šuns aplinkos.“ Anot specialistės, gydymą paskirti gali tik veterinarijos gydytojas, tačiau niežulio, odos išsausėjimo ar pleiskanojimo simptomus galite slopinti namuose, kompleksiškai naudojant natūralias kailio bei odos priemones. Ekspertė dalinasi odą raminančios procedūros receptu, kuri taikoma „Tauro Kennel“ veislyne, „Tauro Grooming Academy“ gyvūnų SPA ir mokymų centre bei KIKA kirpyklose, kuri jau yra palengvinusi alopecijos simptomus.

 

 

„Pirmiausia, odos ir kailio procedūrą pradėkite stropiai iššukuodami šuns kailį, nes šis veiksmas skatina kraujotaką odoje ir plaukų folikuluose. Taip pat galite pasigaminti kailio augimą galintį paskatinti mišinį: sumaišykite 30 ml šilto vandens, 30 ml „Tauro Pro Line Pure Mist“ šarminio vandens ir įlašinkite 30 lašų „Tauro Pro Line Elixir Nr.4“. Sumaišykite visus ingredientus, kol susidarys vienalytė konsistencija. Gautą mišinį supilkite į purškimo buteliuką, papurkškite ir švelniai įmasažuokite ant savo keturkojo draugo plaukų šaknų ir odos“, – procesą pristato A. Menčinskaitė.

 

 

„Tai padarę, apvyniokite savo augintinį maistine plėvele, tačiau įsitikinkite, jog galva yra išorėje, o tada gerai apvyniokite šiltu rankšluosčiu. Palaukite 20 minučių ir išmaudykite savo augintinį naudodami „Tauro Pro Line“ 3 žingsnių maudymosi sistemą. Rezultatai dažniausiai pradedami pastebėti po 8 savaičių, kartojant procedūrą kas 5–7 dienas“, – aiškina ekspertė. Ji apibendrina, jog prieš pradedant atlikti grožio procedūras, nustatyti pagrindinę alopecijos priežastį yra būtina, todėl, jei įtariate, kad šuo turi šią problemą, labai svarbu kreiptis į veterinarijos kliniką ir atlikti išsamius tyrimus, fizinį vertinimą, o nustačius pagrindinę priežastį, galima pradėti ir gydymo procesą su veterinarijos gydytojo paskirtais vaistais ar procedūromis.


 

Jei jūsų gyvūnas turėtų nykščius, jis sektų KIKA naujienas. Prenumeruokite ir gaukite -20% nuolaidą krepšeliui!