Prasidėjęs karštasis metų sezonas daugeliui keturkojų šeimininkų gali tapti tikru galvos skausmu, o jų augintiniams – išbandymu. Tačiau veterinarijos specialistės teigimu, pasirūpinus vėsinančiomis priemonėmis ir tinkamai prižiūrint augintinių kailį, vasaros sezonas taps kur kas lengvesnis.
Tinkama augintinio kailio priežiūra vasaros sezonu
Dėl saulės ultravioletinių spindulių poveikio, kailis praranda gyvybingumą ir ima labiau sausėti bei veltis. Todėl, nusprendus augintinį maudyti, rekomenduotina atsižvelgti į priežiūros priemones bei šampūnus specialiai pritaikytus augintinio odai ir kailiui. Maudynės bei šukavimas taip pat padės pašalinti negyvus plaukus augintiniui pradėjus šertis.
„Jei pastebėjote, kad jūsų katino ar šuns kailis smarkiai susivėlęs ir ima rastis sąvėlos, verta pagalvoti ir apie kailiuko skutimą. Susivėlęs kailis trukdo orui patekti prie odos ir neleidžia augintiniui atvėsti.
Jei šuo yra ilgaplaukis, taip pat vertėtų jį apkirpti, kad pastarasis galėtų lengviau atsivėsinti. Tačiau, visiškai nukirpti ilgaplaukio gyvūno nederėtų.
Šeimininkai vasaros metu taip pat skundžiasi dėl intensyvesnio kailio šėrimosi. Jį galima sumažinti reguliariai maudant bei šukuojant augintinį. Tai galima daryti namuose, arba apsilankius pas profesionalų gyvūnų kirpėją“, – pažymi KIKA kirpėja.
Būdai, padėsiantys išvengti perkaitimo problemų
Norint iš anksto pasirūpinti, kad gyvūnas neperkaistų, patariama imtis specialių priemonių. Pavyzdžiui, einant į lauką šeimininkams pravartu su savimi turėti skėtį, kad prireikus galėtų gyvūnui sukurti pavėsį. Esant kaitriai saulei, asfalto danga tampa ypatingai karšta, o tai gali sukelti augintinio pėdučių išsausėjimą bei skilinėjimą, todėl rekomenduotina augintinio pėdutes patepti specialiu kremu . Patartina pasirūpinti ir gertuve bei vėsinančiu kilimėliu . Šios priemonės gali pagelbėti ir kelionių automobiliu metu.
„Kuomet lauke esant didelei temperatūrai – automobilyje ji dar didesnė. Keliaujant labai svarbu augintiniui suteikti kuo daugiau vėsinančių priemonių , į narvą įkloti kilimėlį , o nekeliaujant – jokiu būdu nepalikti augintinio vieno įkaitusiame automobilyje. Ilgesnį laiką praleidžiant namuose, gyvūnui dėl karščio jaučiamo diskomforto gali padėti išvengti vėsinantys guoliai bei žaislai“, – dalinasi specialistė.
Specialistė pastebi, kad norint užtikrinti puikią augintinio fizinę bei emocinę sveikatą vasaros sezono metu, verta pagalvoti ne tik apie būdus apsisaugoti nuo karščio, bet ir apie visavertę gyvūno mitybą. Svarbu, kad augintinis su maistu gautų visas reikalingas medžiagas, gyvūninės kilmės baltymus ar kokosų aliejų, kurį galima rasti kai kurių pašarų ingredientuose. Jie gerina tiek augintinio savijautą, tiek jo kailiuko būklę.