Turite klausimų? Kreipkitės drąsiai: klientams@kika.lt arba +370 7 00 66066

ARATON (3)

Kiekvienas atsakingas šuns šeimininkas siekia savo augintiniui užtikrinti pilnavertę mitybą, kuri augintiniui leistų laisvai džiaugtis kiekviena diena. Dažnai šeimininkai keturkojį draugą pasirenka maitinti sausu maistu, o norėdami paįvairinti augintinio mitybą renkasi šunų konservus. Svarbu atsižvelgti į tai, kad šiuo metu rinkoje yra patys įvairiausi konservai šunims, todėl šeimininkams reikėtų atidžiai pasidomėti ėdalo sudėtimi ir kas geriausiai tinka jų augintiniui.

Konservų šunims pasirinkimo ABC

Renkantis konservus šunims dažnai iškyla sunkumų ir tai yra visai normalu, nes šiuo metu konservų pasirinkimas yra įspūdingo dydžio. Renkantis šunų konservus svarbu atkreipti dėmesį į kelis pagrindinius aspektus: konservų mėsos rūšį, šuns amžių, aktyvumą ir sveikatą (galimas alergijas).

 

Mėsos rūšis

Aukščiausios kokybės konservai šunims dažniausiai būna vien tik iš mėsos: jautienos, avienos, triušienos, paukštienos ir kt. Taip pat prekių lentynose randami ir šunų konservai, kurių sudėtyje vietoje mėsos naudojama žuvis (lašiša, tunas). Rekomenduojama pasirūpinti, kad konservų sudėtyje būtų ne mažiau kaip 30 % mėsos ar žuvies. Kokios rūšies konservus pasirinksite priklausys nuo to, kokių medžiagų labiausiai reikia jūsų augintiniui.

 

Šuns amžius

Konservai šunims dažnai pasirenkami atsižvelgiant į šuns amžių. Senyvo amžiaus šunų žandikauliai yra silpnesni, todėl šunų konservai yra puiki alternatyva sausam maistui, kuris suteiks augintiniui reikiamą baltymų, vitaminų ir mineralų kiekį. Lengva ir minkšta tekstūra leidžia augintiniui turėti ne tik subalansuotą, bet ir gardžią mitybą.

 

Šuns aktyvumas

Aktyviems šunims reikia kuo geresnės kokybės konservų ir didesnio kiekio nei įprasto aktyvumo šunims. Kartais net ir su pilnaverte mityba daug judantys keturkojai negauna visų naudingų medžiagų, todėl rekomenduojame aktyviems šunims mitybą pagardinti ne tik konservais, o ir natūraliais bei vitaminais pripildytais skanėstais šunims, kurie puikiai gali būti pritaikyti net ir užsiimant dresūra.

 

Šuns sveikata

Augintiniui turint specialių poreikių ar esant alergiškam, rekomenduojama rinktis konservus šunims, kurie yra specialiai skirti turintiems negalavimų bei alergijų šunims. Specialūs konservai būna pažymėti kaip dietiniai, antialerginiai ir kt. Specialūs šunų konservai ne tik suteikia tokią pat naudą kaip įprasti konservai, bet ir nesukelia jokių negalavimų.

Kas geriau: sausas maistas ar šunų konservai?

Šuns konservai ir sausas maistas šunims yra ganėtinai panašūs dėl savo ingredientų, bet labai skirtingi dėl savo tekstūros. Atidarius sauso maisto pakuotę, ją galite laikyti ten, kur patogiausia jums, priešingai nei šunų konservus, kuriuos atidarius patartina suvartoti per porą dienų ir laikyti tik šaldytuve. Tačiau, konservuoto šunų maisto privalumas yra didesnis mėsos baltymų ir riebalų kiekis nei sausame maiste. Na, o jeigu turite augintinį, kuriam sausas maistas nėra prioritetas - išbandykite konservus ir tikrai neliksite nusivylę. Dėl savo sandarumo konservuotas šunų maistas išlaiko gardų kvapą ir turi minkštą tekstūrą, kuria galės mėgautis net ir pats išrankiausias šuo senjoras. 

Dažniausiai užduodami klausimai

Kokia yra šunų konservų porcija vienai dienai?

Kiek šuo turi gauti konservų visada galite detaliai perskaityti konservų indelio etiketėje, kuri rekomenduoja suvartojamo konservų kiekį pagal jūsų šuns svorį ir amžių.

 

Ar šunų konservai kenkia dantims?

Konservai šunims, priešingai nei sausas maistas, gali kauptis ant šuns dantų ir dantenų. Todėl yra rekomenduojama duoti šuniui ne tik šunų konservus, o ir sausą maistą. Jeigu šuo yra senyvo amžiaus ar turi specialių poreikių ir maitinasi tik konservais, patartina reguliariai valyti šuns dantis.

 

Ar verta rinktis skirtingų skonių konservus šunims?

Verta, nes taip galėsite augintiniui suteikti ne tik įvairesnį maisto racioną, bet ir naudingų medžiagų, kurios leis keturkojui likti sveikam.

 

Kaip žinoti, ar šuo yra alergiškas konservams?

Pagrindiniai alergijų simptomai šunims gali būti: akių ašarojimas, paraudusi ir niežtinti oda, bėrimai, viduriavimas, vėmimas. Pasirodžius bet kuriam simptomui pabandykite pakeisti vartojamus šuns konservus į kitus ir stebėkite savo augintinio sveikatą. Negalite būti tikri, ar šuo alergiškas visiems konservams, kol nepasikonsultuosite su veterinaru.

 

Kada geriausiai šunį maitinti konservais?

Šunų konservai yra gerai ir lengvai virškinamas ėdalas, todėl rekomenduojama jį patiekti vakare. Taip augintinis prieš nakties poilsį nesijaus apsunkęs.

Jei jūsų gyvūnas turėtų nykščius, jis sektų KIKA naujienas. Prenumeruokite ir gaukite -10% nuolaidą krepšeliui!