KLAUSIMAS:
Ar galite pasakyti, kaip prisijaukinti Sirijos žiurkėną?
ATSAKYMAS:
Žiurkėnai – ne patys drąsiausi gyvūnai, todėl turėsite apsišarvuoti kantrybe, jei norite prisijaukinti. Ištieskite ranką delnu į viršų ir lėtai priartėkite prie žiurkėno. Kai tik smalsumas nugalės baimę, gyvūnėlis apuostinės jūsų ranką, o po keleto savaičių pats ant jos mielai užlips. Kad sudomintumėte, ant rankos galite uždėti skanėstą. Taip po truputį susidraugausite!
KLAUSIMAS:
Mano žiurkėno nagai labai ilgi ir geltoni. Ar galima juos kirpti ir ką daryti? Kodėl jo nagai tokie ilgi?
ATSAKYMAS:
Jei žiurkėno nagai užaugo per ilgi, patrumpinkite juos specialiomis žirklutėmis. Tai darykite itin atsargiai ir kruopščiai. Nekirpkite nagų per trumpai, nes galite pažeisti kraujagysles ir žiurkėnas ims kraujuoti.
KLAUSIMAS:
Kodėl mano žiurkėnas taip graužia narvelio grotas?
ATSAKYMAS:
Žiurkėnams patinka viską graužti. Todėl narvelyje visada turėtų būti specialios kreidos ar mineralų graužikams. Plačiau apie žiurkėnų priežiūrą galite paskaityti čia>>
KLAUSIMAS:
Ar Džiungarijos žiurkėnai dažnai kandžiojasi?
ATSAKYMAS:
Džiungarijos žiurkėnai paprastai leidžiasi imami į rankas ir daug mažiau kandžiojasi nei kiti žiurkėnai. Tačiau kandžiotis gali, jei bijo, jei gyvūnėlis yra dar nepripratęs prie naujos aplinkos, jei dar nėra prijaukintas.
KLAUSIMAS:
O ar žiurkėnui negali kaip nors pakenkti pirmoji kelionė už narvelio ribų važiuojant mašina ir vežantis jį kelioniniame narvelyje? Ar žiurkėnas nesustresuos?
ATSAKYMAS:
Sveiki, žiurkėnai paprastai keliones ištveria labai gerai, ypač jei savo gyvūną gabenate specialiame kelioniniame narvelyje (transportavimo dėžėje ). Kad žiurkėnas geriau jaustųsi, įdėkite kraiko, kur jis galėtų jaukiai miegoti, tualetinio popieriaus ritinėlį, kad turėtų kur pasislėpti arba galėtų jį graužti. Jei kelionė ilgesnė, pasirūpinkite, kad augintinis turėtų maisto.
KLAUSIMAS:
Turiu dvi žiurkėnes. Jos labai pešasi. Viena Džiungarijos žiurkėnukė labai bijo kitos, slepiasi, kai tik pamato. Kai susipeša, būna tokių atvejų, kad viena apsišlapina. Gal galetumėte duoti patarimų, kaip jas būtų galima sutaikyti?
ATSAKYMAS:
Sveiki, jei gyvūnai pešasi, o žiurkėnams tai itin būdinga, geriausia juos atskirti. Vienam iš žiurkėnų įrenkite atskirą narvelį arba, jei narvelis didesnis, įkurdinkite žiurkėnus atskiruose aukštuose su pertvara. Taip išvengsite peštynių. Kad augintinis vienas neliūdėtų, į narvelį galite įdėti bėgimo ratuką ar kitų žaislų, skirtų žiurkėnams.
KLAUSIMAS:
Ar žiurkėnų dantis reikia valyti?
ATSAKYMAS:
Grauždami įvairius kietus maisto produktus, žiurkėnai kuo puikiausiai patys išsivalo dantis. Taip pat narvelyje visada turėtų būti specialios kreidos ar mineralų graužikams, jog juos grauždamas gyvūnėlis galėtų nusidilinti priekinius dantis (kandžiai auga visą laiką, todėl gali peraugti, o tai trukdytų gyvūnui normaliai ėsti). Tam puikiai tinka ir beržo, ievos, obels šakelės bei įvairūs grūdų, sėklų, džiovintų daržovių ir uogų skanėstai: pakabinamos lazdelės, pagaliukai, rutuliukai. Plačiau apie žiurkėnų mitybą ir priežiūrą galite paskaityti čia>>
KLAUSIMAS:
Mano Džiungarijos žiurkėnas visąlaik maistą susigrūda į žandus, paberia namelyje ir jo nevalgo. Ar tai yra gerai?
ATSAKYMAS:
Prisikimšti pilnus žandus maisto žiurkėnams visiškai natūralu. Taip jie kaupia atsargas. Stebėkite savo augintinį, galbūt jis užkandžiauja ne iš karto, o kiek vėliau.
KLAUSIMAS:
Aš turiu Džiungarijos žiurkėną. Kai jį paleidžiu ant žemės, jis bėgioja, o ratuke – praktiškai ne. Ar tai normalu?
ATSAKYMAS:
Yra keletas priežasčių, kodėl žiurkėnas gali nesinaudoti rateliu. Pavyzdžiui, ratelis gali būti per mažas, ratelio dizainas žiurkėnui gali būti nepatogus. Taip pat augintinį gali erzinti ratelio skleidžiamas garsas. Galbūt žiurkėnas naudojasi rateliu tuomet, kai jūs nematote, pavyzdžiui, naktį. Kita priežastis – galbūt žiurkėnas yra tiesiog tingus. Taip pat yra žiurkėnų, kuriems rateliai iš esmės nepatinka. Jie turi kitų pomėgių :) O galbūt jūsų žiurkėnas dar yra jaunas ir jam reikia priprasti prie ratelio.
KLAUSIMAS:
Ar galima žiurkėnams naudoti smėlį, skirtą šinšiloms?
ATSAKYMAS:
Kaip ir šinšiloms, žiurkėnams labai patinka maudynės smėlyje. Tokias smėlio vonias visiškai nesudėtinga paruošti – į kokį nors indą ar specialų baseinėlį reikėtų pripilti smėlio (geriausia – skirto šinšiloms ar kito, pirkto specializuotoje gyvūnų prekių parduotuvėje) ir apie 10 minučių leisti gyvūnėliui po jį pasivolioti. Tai padeda jam išlaikyti kailį švarų ir sveiką. Norint išvengti papildomos netvarkos, smėlio vonias rekomenduojama pradėti prieš narvelio valymą.
Smėlį galite rasti čia: https://bit.ly/2PfpgUN