Turite klausimų? Kreipkitės drąsiai: klientams@kika.lt arba +370 7 00 66066

Šunų joga, arba doga. Kas tai?

2016-05-03
Šunų joga, arba doga. Kas tai?

Kai išgirsti žodį „joga“, ką pagalvoji? Turbūt, kad joga yra gerai, kad jos metu pailsi ir kūnas, ir siela. O kai išgirsti apie jogą su šunimi, turbūt nustebęs mąstai, jog tai juokinga, keista ir... neįmanoma. Tu klysti, žmonės, kurie pradėjo užsiiminėti joga su savo šunimis, dabar šios sporto šakos neiškeistų į jokią kitą, mat tai ne tik stiprina augintinio ir šeimininko ryšį, jogos pratimai naudingi šuns sveikatai ir elgesiui.

Iš kur atsirado?

Išvertus iš sanskrito kalbos žodis „joga“ reiškia ryšį, susijungimą. Joga – indų filosofijos mokymas, apimantis įvairius fizinius ir mentalinius pratimus. Joga su šunimis vadinama doga.

Ši jogos rūšis atsirado kaip alternatyvus sveikatos gerinimo būdas naminių gyvūnų šeimininkams. Jos pradininkės Suzi Teitelman, 2001 metais pradėjusios propaguoti šunų jogą, teigimu, doga naudinga tiek augintiniui, tiek jo šeimininkui. 

Kuo naudinga augintiniui?

Doga pratimai padeda stiprinti augintinio imunitetą, gerina jo fizinę būklę. Masažuodami augintinį galite aptikti susidariusių mazgelių ar kitų įtartinų darinių. Tad dogos dėka iš anksto gali būti numatytos tam tikros šunų ligos. Ypač doga naudinga vyresniems šunims, taip pat – turintiems viršsvorio gyvūnams.

Doga pratimai atpalaiduoja, ramina, tad ši sporto šaka puikiai tinka augintiniams, kuriems sunku išlaikyti dėmesį. Yra žinoma, kad šuo jaučia ir reaguoja į įvairias emocijas. Teigiama, jog dogos treniruočių metu nurimsta net ir patys energingiausi šunys. 

Joga su šunimi – puikus būdas mokyti augintinį paklusnumo. Lėtai ir ramiai kartodami pratimus, įpratinsite augintinį iškart reaguoti į jūsų skiriamas komandas. Jogos pratimai su šunimi gali padėti ir ateityje – mokant šunį dresūros ir pratinant atlikti tam tikras komandas.

Kuo naudinga tau?

Kaip ir joga, doga turi teigiamos įtakos tiek pratimus atliekančiam šuniui, tiek jo šeimininkui. Pirmiausia, ši sporto šaka sukuria nepaprastą ryšį tarp augintinio ir jo šeimininko. Juk tai išties puiku, kai po sunkios darbo dienos turite galimybę užsiimti joga kartu su savo mylimu augintiniu. Šunys – natūralūs gydytojai, tad tikrai naudinga juos įtraukti į jogos treniruotes.

Šunų joga – tai taip pat ir ypatinga galimybė dar labiau pažinti savo keturkojį draugą. Atlikdami įvairius pratimus jūs bendraujate su savo augintiniu žvilgsniais, prisilietimais. Tai ramina, teigiamai veikia emocijas. Buvimas su augintiniu gerina nuotaiką, suteikia daugiau pasitikėjimo savimi ir teigiamo nusiteikimo.

Pratimai

Dogą sudaro masažas, meditacija ir lengvi tempimo pratimai. Vienas užsiėmimas paprastai trunka apie 40 minučių. Jogos treneriai tikina, kad ilgiau išbūti ramiai šunys, net ir patys ramiausi, tiesiog negali. 

Dažniausiai dogos pratimai nebūna labai sudėtingi, bet visgi, jei šunelis nelabai susidomėjęs, padėkite jam, parodykite, kaip tai turi būti atliekama. Žiūrėkite į tai kaip į atpalaiduojančią, linksmą veiklą. Dogos propaguotojai teigia, jog šitaip sportuoti gali visi šunys. Dogos metu rekomenduojama šuns nekalbinti, nežaisti su juo, o tik ramiai masažuoti, atlikti tempimo pratimus.

Šunų jogos pratimų pavyzdžiai:
1 pratimas: čaturanaga (angl. chaturanaga) – tegul šuo atsigula ant pilvo, o jūs glostykite ir švelniai masažuokite augintinio nugarą.
2 pratimas: kėdė – tegul šuo sėdi ant užpakalinių kojų, o jūs, apkabinę augintinį, lėtai pakelkite priekines letenėles ir jas pamasažuokite.
3 pratimas: saulės pasveikinimas – tegul šuo stovi, o jūs atsargiai pakelkite užpakalines šuns kojas į viršų. Jas laikydami masažuokite višutinę kojų dalį (šlaunis). Po truputį lengvai kilstelėkite užpakalinę šuns kūno dalį augintinį prilaikydami per pilvą.

 

Jei jūsų gyvūnas turėtų nykščius, jis sektų KIKA naujienas. Prenumeruokite ir gaukite -10% nuolaidą krepšeliui!