Turite klausimų? Kreipkitės drąsiai: klientams@kika.lt arba +370 7 00 66066

Kodėl žiurkėnai kandžiojasi ir kaip juos prisijaukinti?

2020-03-28
Kodėl žiurkėnai kandžiojasi ir kaip juos prisijaukinti?

Jei nors kartą patyrėte žiurkėno įkandimą, vadinasi, jau žinote, kad tai gali būti skausminga. Ir, ko gero, tai yra tokia situacija, kurios gyvenime daugiau pakartoti nenorėtumėte. Taigi kodėl žiurkėnai kandžiojasi ir kaip to išvengti?

Ar tai maistas?

Žiurkėnų regėjimas nėra labai geras, todėl aplinką jie tyrinėja uostinėdami. Dėl to gali būti, kad jūs patys suklaidinate savo augintinį. Jei į narvelį įkišate ranką, kuria prieš tai lietėte maistą, natūralu, kad žiurkėnas pagalvos „Mmm... skanumėlis!“ ir savo dantukais pabandys paragauti to, ką jam duodate.

Todėl visada nusiplaukite rankas prieš ketindami paliesti gyvūną. Taip pašalinsite bet kokius kvapus, kurie gali apgauti augintinį. Be to, žiurkėnai nėra patys drąsiausi gyvūnai ir dažniausiai jie kanda būtent norėdami save apsaugoti. 

Pažinkite geriau

Kai pirmą kartą parsinešate žiurkėną į namus, gali būti, kad jis nebus nusiteikęs artimai bendrauti su žmonėmis. Laikas susipažinti su savo nauju augintiniu, ir, aišku, leisti žiurkėnui geriau pažinti jus! Tai sumažins tikimybę, kad gyvūnas jums įkąs. Visgi, jei elgsitės neatsargiai, bet kuriuo atveju bandysite žiurkėną paimti ant rankų, įkandimo neišvengsite.

Kai tik parsivežate augintinį į namus, leiskite jam keletą dienų apsiprasti su nauja aplinka, ją ištyrinėti ir tik tuomet bandykite tapti draugais. Taip jūsų augintinis jau bus pripratęs prie kvapų, supančių jį, ir jausis saugus. Po poros dienų bendravimą pradėkite sėdėdami šalia narvo, pakalbinkite gyvūną, taip jis pripras, kad esate arti.

Galiausiai po truputį galite pradėti kišti ranką į žiurkėno narvelį. Labai svarbu, kad tai darytumėte, kai gyvūnėlis yra budrus ir aktyvus, jog jo neįbaugintumėte. Kai tik įkišite ranką į narvelį, žiurkėno nelieskite. Leiskite jam pačiam prieiti. Norėdami sudominti, galite naudoti skanėstus, tačiau nepermaitinkite gyvūno.

 

Kai tik žiurkėnas pradeda bendrauti, švelniai palieskite savo augintinį ir galiausiai pabandykite jį paimti. Jokiu būdu negriebkite, tiesiog švelniai ir saugiai abiem rankomis jį paimkite.

Jei vadovausitės šiais patarimais, netrukus su savo žiurkėnu turėtumėte tapti geriausiais draugais. Tai padės gyvūnui jūsų kompanijoje jaustis daug geriau, vadinasi, jis neturės intencijų įkąsti. 

Jeigu ir pripratote vienas prie kito, visgi gali pasitaikyti situacijų, kurių reikėtų vengti siekiant, kad žiurkėnas neįkąstų. Todėl niekada netrukdykite gyvūno, kol jis miega. Kitu atveju jis gali būti piktas ir susierzinęs, todėl neišvengsite įkandimo.

Ką daryti, jeigu žiurkėnas įkando?

Jeigu niekada neteko patirti žiurkėno įkandimo, pasakysime, kad tai gali būti skausminga. Žiurkėnai turi ilgus dantis, tad gali prakirsti odą. Tačiau tai nereiškia, jog turite bijoti savo gyvūno. Tiesiog labai svarbu žinoti, ką turite daryti, jei gyvūnėlis įkando.

Nepurtykite žiurkėno norėdami, kad šis kuo greičiau paleistų jūsų ranką. Tiesiog nuleiskite jį į narvelį. Jeigu ir tuomet augintinis automatiškai nepasileidžia, pamėginkite švelniai jį nuimti.

  • Nešaukite ant savo žiurkėno. Taip jį tik dar labiau išgąsdinsite ir paskatinsite įkąsti vėl.
  • Nuplaukite žaizdą šiltu vandeniu, dezinfekuokite antibakteriniu tirpalu. Svarbu, kad žaizda būtų sausa, tuomet ją aptvarstykite.
  • Patikrinkite, ar vieta, kur buvo įkąsta, neištino. Kitu atveju jums gali prireikti antibiotikų.
Jei jūsų gyvūnas turėtų nykščius, jis sektų KIKA naujienas. Prenumeruokite ir gaukite -10% nuolaidą krepšeliui!