Būsimi šeimininkai šiandien augintinį renkasi itin atsakingai – jie domisi ne tik tuo, kokiomis sąlygomis šis buvo užaugintas, bet ir jo kilme, sveikatos istorija, taikyta mitybos ir priežiūros sistema. Žmonės supranta, kad į savo namus priima naują šeimos narį, todėl jiems svarbu tai daryti jaučiantis užtikrintai ir saugiai.
Kartu su šeimininkais, šiuo rūpesčiu augintiniais dalinasi ir gyvūnų prekių parduotuvių tinklas KIKA – verslas, kuris ne tik 30 metų yra vystomas dėl augintinių gerovės, bet ir nuolat keičiasi kartu su šeimininkų gyvenimo būdo poreikiais.
KIKA nuo 2015 metų Lietuvoje ir Estijoje savo parduotuvėse vykdė „Laikinų namų“ projektą, kurio metu naujus namus padėjo rasti daugiau nei 3000 kačių ir šunų iš beglobių prieglaudų. Taip pat ilgą laiką prekiavo paukščiais, graužikais, žuvytėmis bei ropliais.
Anot KIKA mažmenos tinklo vadovės Lolitos Bareikienės, KIKA tinklas remiasi tokiomis vertybėmis, kurios atspindi, kad augintinis yra pilnavertis šeimos narys ir partneris, dovanojantis džiaugsmą, gelbstintis nuo vienatvės, mokantis rūpestingumo, o kartais – ir vienintelė gyvenime paguoda. „Kiekvienas žmogus rūpinasi savo augintiniu, o šis jam suteikia meilę, gerą emocinę būklę – sveikatą. Taip atrodo ratas, kai žmogaus ir augintinio ryšys padeda tiek vienam, tiek kitam jaustis laimingesniam ir emociškai sveikesniam“, – tikina L. Bareikienė.
Kaip teigia KIKA mažmenos tinklo vadovė, keičiantis požiūriui nebepakanka tik personalo žinių, atsakingos gyvūnų priežiūros, atitikti Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos ar Aplinkos apsaugos agentūros keliamus reikalavimus. Privalu atsižvelgti ir į visuomenės nuotaikas bei požiūrį, kai gyvūnas narve yra vertinamas labai jautriai. „Nesvarbu, ar tai būtų šuo, katė ar visai maža žuvelė – bet kuris augintinis sukuria ryšį su žmogumi ir suteikia jam laimės“, – teigia L. Bareikienė.
„Matome, kad visuomenės vertybės keičiasi – augintinių šeimininkai tampa vis labiau atsakingi, nebeperka gyvūnų impulsyviai, sąmoningai įvertina augintinio pirkimo ar įglobinimo žingsnį. Mes palaikome tokį vertybinį pokytį visuomenėje, todėl priėmėme sprendimą atsisakyti gyvūnų prekybos“, – teigia KIKA mažmenos tinklo vadovė Lolita Bareikienė ir priduria, jog KIKA parduotuvėse nebeliks ir laikinų namų langelių.
Sustabdžius prekybą gyvūnais KIKA parduotuvėse likę tušti gyvūnų narveliai bei akvariumai, kurių vertė siekia dešimtis tūkstančių eurų, buvo panaudoti kilniam tikslui ir padovanoti VšĮ „EGZOTIC SOS“ savanoriškai organizacijai, teikiančiai pagalbą egzotiniams ir dekoratyviniams gyvūnams.
KIKA beglobiais gyvūnais rūpinsis ir toliau, remdami prieglaudas pašaru ir kitomis reikalingomis priemonėmis bei dalindamiesi edukaciniu turiniu, dalyvaudami visuomenės sąmoningumą apie gyvūnų gerovę ir apsaugą skatinančiose iniciatyvose. Prisidėti prie organizuojamos paramos gyvūnams gali kiekvienas:
„Nuo 2011 m. KIKA beglobių prieglaudoms yra paaukojusi daugiau nei 770 tonų sauso pašaro. Taip pat jau ilgą laiką savo parduotuvėse turime aukų dėžes, į kurias bet kuris klientas, neabejingas beglobiams gyvūnams, gali paaukoti būtiniausių priemonių, maisto prekių, kurios yra perduodamos beglobių organizacijoms visoje Lietuvoje.
Nuo karo Ukrainoje nukentėjusias beglobių gyvūnų organizacijas bei gyvūnus auginančius žmones palaikyti galima aukojant KIKA įmonių grupės įkūrėjų Janitos ir Tauro Plungių Labdaros ir Paramos fondui, kurio dėka į karo talžomą šalį jau išvežta daugiau nei 100 tonų pašaro bei būtiniausių reikmių“, – paramos galimybes augintiniams pristato L. Bareikienė.
Daugiau kaip 30 metų veikiantis gyvūnų prekių parduotuvių tinklas KIKA šiuo metu turi 72 parduotuves Lietuvoje ir 50 Estijoje bei vysto elektroninę prekybą abiejose šalyse.