Turite klausimų? Kreipkitės drąsiai: klientams@kika.lt arba +370 7 00 66066

Kodėl verta rinktis natūralias sveikatingumo priemones augintiniams?

2024-11-06

Pasak KIKA vet. gydytojos Kamilės Ausmanės, šiuolaikiniai keturkojų šeimininkai nepabijo ir visai originalių sprendimų augintinio sveikatai puoselėti.

 

 

Ekologija ir tvarumas tampa vis svarbesniais veiksniais mūsų gyvenime. Rūpestingi naminių augintinių šeimininkai vis dažniau ieško alternatyvų – kaip natūraliai, saugiai ir efektyviai rūpintis savo augintiniais pasiimant viską, kas geriausia iš gamtos.

 

Kodėl verta rinktis natūralias priemones?

Parduotuvių tinklo KIKA veterinarijos gydytoja ir farmacijos vadovė Kamilė Ausmanė ne kartą savo praktikoje susidūrė su situacija, kai cheminiai preparatai dėl gyvūno sveikatos būklės arba amžiaus nėra tinkami. Veterinarė teigia, kad didelė dalis keturkojų šeimininkų vis dažniau ieško būdų, kaip savo augintinio sveikata pasirūpinti natūraliomis priemonėmis.

 

Cheminiai preparatai – ne visiems

Kai kurie žmonės vengia bet kokių cheminių preparatų – nesvarbu, ar jais būtų gydomi žmonės, ar gyvūnai. Tokie asmeniniai įsitikinimai dažnai daro lemiamą įtaką augintinio gydymo parinkimui. Tačiau, kaip pasakojo K. Ausmanė, kartais priežastys atsisakyti cheminių preparatų – kur kas rimtesnės. „Kai kurie gyvūnai paprasčiausiai netoleruoja produktų, kuriuose yra cheminių preparatų. Šis netoleravimas gali pasireikšti alergija bei kitais sveikatos negalavimais, kurie tuomet suteikia atvirkštinį efektą – vietoje to, kad preparatas gerintų jo sveikatą, augintinis jaučiasi prasčiau“, – teigė KIKA vet. gydytoja. Tokiu atveju šeimininkai neturi kitos išeities, kaip ieškoti natūralių alternatyvų augintiniui diskomfortą keliantiems produktams.

 

Ne be reikalo sakoma, kad gamtoje visada turi būti pusiausvyra. Joje mūsų tyko labai daug pavojų, tačiau ir kovoti su jais pati gamta mums suteikia ginklų. Šiuo metų laiku itin aktualia tema tampa apsauga nuo erkių, kurios yra itin aktyvios iki pat vėllyvojo rudens. Cheminių preparatų vengiantys šeimininkai dabar dažnai ieško natūralių alternatyvų apsaugai nuo kraujasiurbių. „Kai kurie augintinių šeimininkai vengia cheminių priemonių dėl savo įsitikinimų, kiti augina keturkojus, kurie netoleruoja cheminių preparatų. Vis dažniau susiduriame su šeimininkais, kurie ieško natūralių priemonių savo augintinių apsaugai“, – sako veterinarijos gydytoja Kamilė Ausmanė. Veterinarė pažymi ir tai, kad vienu metu negalima naudoti daugiau negu vienos cheminės priemonės. Tai reiškia, kad šeimininkai, kurie siekia apsaugoti savo augintinį naudodami ne vieną produktą, šalia cheminių priemonių būtinai privalo rinktis natūralius preparatus. „Tiesa ta, kad rinkoje nėra nei vienos priemonės, kuri galėtų užtikrinti šimtaprocentinę apsaugą nuo erkių. Dėl šios priežasties specialistai rekomenduoja apsaugos priemones naudoti kompleksiškai – vienu metu naudoti jų net keletą. Natūralių priemonių pranašumas yra tai, kad vienu metu galima naudoti kelias, ar net tris priemones, o štai kelių cheminių preparatų naudojimas vienu metu gali apnuodyti augintinį“, – pasakoja KIKA vet. gydytoja.

 

Apsauga iš gamtos

Pasak K. Ausmanės, natūralių apsaugos priemonių ieškantys augintinių šeimininkai gali rinktis iš plataus asortimento. Rinkoje jie gal rasti nekenksmingus ultragarsinius pakabukus, natūralius antiparazitinius antkaklius, purškiklius bei šampūnus. Augintinio apsaugai taip pat galima naudoti ir natūralius eterinius aliejus. „Matome, kad tikrai atsirado poreikis natūraliems sveikatingumo produktams. Dėl šios priežasties KIKA parduotuvėse dabar turime ir Žaliąją vaistinėlę, kad natūralių preparatų ieškantis žmogus galėtų iškart rasti visas priemones“, – pasakojo vet. gydytoja. Žaliojoje vaistinėlėje klientai gali rasti priemones, kuriose naudojamos netoksiškos žaliavos, kurios geriau dera su augintiniu bei aplinka. KIKA Žaliojoje vaistinėlėje ras ir A‘Scentuals linijos produktus – šampūną ir kondicionierių Flea & Tick. Šios priemonės, praturtintos kokosų ir kitais natūraliais eteriniais aliejais, skirtos ne tik apsaugai nuo parazitų, taip pat jos ramina sudirgusią augintinio odą bei atstato jos natūralų pH. „Šių antiparazitinių šampūnų bei kondicionierių sudėtyje yra natūralių eterinių aliejų, kurie turi vabzdžius atbaidančių savybių. Jie – visiškai saugūs ir nesudirgins augintinio. Ieškantys apsaugos su natūraliais eteriniais aliejais taip pat gali rasti šios linijos Insect Repellant ir Insect Asian Shield eterinių aliejų mišinius, kurie sudaryti būtent iš parazitus atbaidančių aromatų“, – teigė K. Ausmanė. Pasak vet. gydytojos, šiuos mišinius galima įtrinti į gyvūno sprandą. Jie ypatingai rekomenduojami prieš leidžiantis į pasivaikščiojimą su augintiniu gamtoje. „Prieš pasivaikščiojimą taip pat galima naudoti ir natūralius antiparazitinius purškalus. Pavyzdžiui, Žaliojoje vaistinėlėje esantis ANIBIO purškalas savo sudėtyje taip pat turi tik natūralius insekticidus“, – pasakojo K. Ausmanė. Kita, sparčiai populiarėjantis natūralus produktas apsaugai nuo erkių – TICKLESS ultragarsinis pakabukas. Tai – dar viena alternatyva cheminio pagrindo preparatams. „Ultragarsiniai pakabukai TICKLESS – tai moderni, ekologiška apsauga, ne kartą išbandyta tarptautiniais tyrimais. Šie pakabukai būna trijų rūšių – skirti šunims, katėms arba žmogui. Jie visiškai saugūs, savyje neturi jokių cheminių medžiagų, neskleidžia kvapo, o pakabuko ultragarso impulsai negirdimi ir nekenkia nei gyvūnams, nei žmonėms“, – tikina KIKA veterinarijos gydytoja K. Ausmanė. Šie pakabukai skleidžia ultragarso impulsus, kurie sutrikdo parazitų koordinaciją. Tai reiškia, kad patekusios ant gyvūno ar žmogaus erkės jau negali įsisiurbti ir paskleisti savo nuodų. Ieško natūralių produktų ne tik apsaugai

 

Kaip toliau pasakojo K. Ausmanė, kita priežastis taip pat gali būti susijusi su padidinta rizika, kuri atsiranda naudojant cheminius preparatus. „Pagrindinis cheminių priemonių minusas, lyginant jas su natūraliais produktais – galimybė apsinuodyti. Tai gali įvykti, jei naudojama per didelė cheminio preparato dozė. Pavyzdžiui, jei kalbame apie apsaugą nuo erkių, pagrindinė taisyklė – vienu metu galima naudoti tik vieną cheminę priemonę. Tai reiškia, kad jei šeimininkai naudoja cheminius lašus ar cheminį antkaklį, jų negalima naudoti vienu metu. Tokiu atveju šalia jų reikia naudoti natūralaus pagrindo antkaklius, lašus, purškalus, ultragarsinius pakabukus ar kitas, sudėtyje cheminių preparatų neturinčias priemones“, – pasakojo K. Ausmanė. Kaip aiškino KIKA vet. gydytoja, naudodamas natūralias priemones šeimininkas gali būti ramus, kad net naudojant jas kompleksiškai, augintinis neapsinuodys. Būtent ši rizika dažną keturkojį auginantį asmenį paskatina atsisakyti cheminių preparatų.

 

Natūraliam gydymui ar apsaugai renkasi originalius sprendimus

Dabar natūralių sprendimų ieškantys šeimininkai gali rinktis ne tik iš žolelių pagrindo preparatų, bet ir įvairiausių procedūrų, kurios išpopuliarėjo žmonių tarpe. „Dabar veterinarijoje yra tokios praktikos, apie kurias anksčiau net nebūtume pagalvoję. Pavyzdžiui, tarp tokių naujų šakų yra ir veterinarinė akupunktūra, ir aromaterapija. Pastaroji itin populiarėja tarp augintinių šeimininkų ir yra visiškai saugi gyvūnams, tik reikia pasirinkti būtent augintiniams tinkančius eterinius aliejus“, – pasakojo KIKA vet. gydytoja. 

Kaip pasakojo K. Ausmanė, augintinio sveikatai puoselėti verta rinktis natūralios sudėties vitaminus bei maisto papildus. „Žaliojoje vaistinėlėje klientams taip pat siūlome ir natūralaus pagrindo vitaminus ir mineralais praturtintus maisto papildus šunims ir katėms. Beaphar ar Nature‘s Protection prekiniais ženklais pažymėti papildai – natūralios sudėties, sukurti taip, kad jūsų augintinio mityba būtų visiškai subalansuota“, – toliau pasakojo vet. gydytoja. Pasak K. Ausmanės, papildų dėka ne tik pagerinsite savo augintinio kailio ar sąnarių būklę, bet ir sustiprinsite imunitetą ar padėsite augintiniui kasdien jaustis geriau, daugiau judėti, paskatinsite jų apetitą. „Pavyzdžiui, Žaliojoje vaistinėle esantis Nature‘s Protection MICROZEOGEN pašaro papildas su kalciu šunims ir katėms – labai išgirtas daugumos veisėjų ir nepamainomas dalykas šuniui ar katei sunegalavus. Jį sudaro vulkaninės kilmės klinoptilolitas ir kalcio kreida. Šis maisto papildas gali padėti padidėjus skrandžio rūgščių kiekiui, taip pat gali būti naudojamas ir kaip puiki prevencinė priemonė prieš viduriavimą, gali padėti pašalinti iš organizmo susikaupusius toksinus, dėl to gali pagerėti vitaminų ir maistinių medžiagų įsisavinimas organizme“, – pasakojo veterinarijos gydytoja K. Ausmanė. Pasak vet. gydytojos, šis maisto papildas tinka suaugusiems šunims ir katėms – profilaktiškai, siekiant nuolat papildyti kalcio atsargas. Taip pat daug judantiems, sportuojantiems bei senstantiems augintiniams, norint užtikrinti tinkamą kaulų būklę bei vaikingoms ir maitinančioms kalėms. „Natūralios sudėties produktai sumažina nepageidaujamų reakcijų gyvūno organizme tikimybę, alergijos preparatui tikimybę, pagerina gyvūno sveikatą neslopindamos natūralaus jo imuniteto. Dabar tikrai galima rasti puikių alternatyvų seniems sveikatingumo produktams, kurie savo sudėtyje neturi cheminių preparatų“, – sako veterinarijos gydytoja Kamilė Ausmanė.

Alternatyvių sprendimu ieškantiems keturkojų šeimininkams K. Ausmanė rekomenduoja vadovautis veterinarų rekomendacijomis. „Svarbiausia, kad alternatyvių priemonių ar gydymo būdų ieškantys šeimininkai konsultuotųsi su profesionalais. Nors kai kurios žmonių gydymo tendencijos persikelia ir į veterinarinę praktiką, tai nereiškia, kad visos priemonės yra tinkamos augintiniams. Nerekomenduoju žmonėms naudoti alternatyvius sprendimus, kuriuos jie, pavyzdžiui, rado internete, nepasikonsultavus su vet. gydytoju. Dabar yra nemažai natūralių priemonių ir gydymo metodų, kurie nenaudoja cheminių preparatų, ir šeimininkai, kurie dėl savo įsitikinimų nenori jų naudoti ar negali to daryti dėl augintinio sveikatos, tikrai gali rasti efektyvias ir saugias priemones bei gydymo būdus“, – pasakojo KIKA vet. gydytoja.

 

 

Jei jūsų gyvūnas turėtų nykščius, jis sektų KIKA naujienas. Prenumeruokite ir gaukite -20% nuolaidą krepšeliui!