Aplankė jausmas, kad metas atnaujinti augintinio namus? Tuomet pirmyn! Ne ką mažiau nei šeimininkus namuose vykstančios permainos džiugina ir augintinius.
Guolis – augintinio ramybės, poilsio ir saugumo zona. Šuniui guolis asocijuojasi su namais ir šeimininku. Guolis atlieka tam tikrą psichologinį vaidmenį – garantuoja augintiniui apsaugą nuo pavojų, pašalina nerimą ir leidžia visiškai atsipalaiduoti. Augintinio guolis iš tiesų yra jo tikrieji namai.
Specialus aptvaras ar narvas – vieta, kurioje šuo gali išsimiegoti, graužti kamuoliuką ar skanėstą niekieno netrukdomas. Tai ypač aktualu, jeigu namuose yra mažų vaikų ar jei baiminatės, kad šuo neapgrauštų laidų ir baldų.
Ką reikia žinoti:
Renkant šuniui narvą ir guolį reikia atsižvelgti į augintinio dydį. Šuo guolyje turi laisvai išsitiesti ir apsisukti. Geriau guolis ar narvas bus šiek tiek didokas, nei per ankštas. Atsižvelkite į savo šuns amžių, sveikatą, elgesį ir veislę. Jauni šuniukai, kurie paprastai mėgsta kramtyti, neturėtų būti palikti savo guolyje be priežiūros, jei yra tikimybė, kad guolio užpildas gali būti prarytas. Galbūt guolį naudosite šuns narve? Tuomet rinkitės stačiakampį guolį pagal narvo matmenis.
Nepamirškite, kad:
- Pirkti suaugusio šuns guolį mažam šuniukui nereikėtų, nes jo visam laikui tikrai neužteks;
- Negalima statyti šuns guolio ar narvo ten, kur skersvėjai ir didelis triukšmas;
- Būtina reguliariai valyti šuns guolį ir narvą;
- Negalima leisti šuniui tampyti ir graužti guolio, gąsdinti šunį guoliu ir bausti jame.